Mieszkanka Teksasu szerzy kult Bożego Miłosierdzia

Mieszkanka Teksasu szerzy kult Bożego Miłosierdzia
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
northtexascatholic.org/dm

Duchowe doświadczenie mieszkanki Teksasu Christiny Hoang przyczyniło się do powstania w Fort Worth lokalnego ruchu katolików wietnamskich, skupionych wokół kultu Bożego Miłosierdzia. Obecnie  w tym mieście istnieją cztery wspólnoty, które gromadzą dwieście osób.

Jak opisuje Hoang, do ważnego wydarzenia w jej życiu duchowym doszło w 2012 roku, któregoś nocy, już nad ranem. Kobieta - jak sama mówi - obudziła się z silnym pragnieniem modlitwy.

DEON.PL POLECA

- Tej nocy poświęciłam się Miłosierdziu Bożemu. Poczułam, że Bóg chce, żebym zaangażowała się w szczególny sposób rozszerzaniu kultu Miłosierdzia Bożego - wyznaje.

- Odmawiałam Koronkę do Miłosierdzia Bożego i płakałam. Myślałem o duszach w czyśćcu. Obiecałem Bogu, że zaufam Jego Miłosierdziu i będę się za nie modlić - dodaje.

Hoang złożyła również obietnicę Bogu, że codziennie będzie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, uczestniczyć we Mszy św. 

Kobieta przez kilka miesięcy nie powiedziała nikomu o swoim przeżyciu duchowym i rozeznawała jego znacznie. Modliła się i szukała Bożych wskazówek.

Po tym czasie Hoang zaproponowała kilku osobom wspólną modlitwę. Na początku było to dziewięć osób. Następnie w porozumieniu z proboszczem z parafii Matki Bożej Fatimskiej księdzem Jimem Khoi CRM, który również od dawna był związany z kultem Miłosierdzia Bożego, stworzono wspólnotę. Ksiądz Khoi stał się jej duchowym opiekunem.

- Bóg poprosił św. Faustynę, aby szerzyła Jego Miłosierdzie na cały świat. Od nas zależy, czy będziemy kontynuować tę misję. Bardzo ważne jest, aby wszyscy wiedzieli o Bożym Miłosierdziu i Jego miłości do świata - przyznaje Hoang.

Obecnie w szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia w Fort Worth w Tesksasie dzięki Christinie Hoang  jest zaangażowanych już dwieście osób.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mieszkanka Teksasu szerzy kult Bożego Miłosierdzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.