Minister z Indii: porwany kapłan może wkrótce być uwolniony. Ta sprawa jest priorytetem

Minister z Indii: porwany kapłan może wkrótce być uwolniony. Ta sprawa jest priorytetem
(fot. Tom Uzhunnalil / facebook.com / mattersindia.com)
mattersindia.com / KAI / ml

Salezjanie spotkali się z ministrem spraw zagranicznych Indii by dowiedzieć się więcej o porwanym w ubiegłym roku współbracie. Jego historię opisywaliśmy wielokrotnie.

Jak relacjonuje serwis mattersindia.com, minister Sushma Swaraj zapewniła, że współczuje pochodzącemu z Indii księdzu, który został porwany i przez ostatnie 18 miesięcy przeszedł "niewyobrażalną traumę i cierpienie". Jednocześnie zapewniła, że bezpieczeństwo i uwolnienie kapłana pozostaje jednym z ważniejszych priorytetów dla rządu Indii.

Do spotkania doszło 17 sierpnia w New Delhi. Zgodnie z zapewnieniami indyjskiego rządu, sprawa księdza traktowana jest z najwyższą pilnością.

Podejmowane są liczne starania o pomoc innych rządów, organizacji pozarządowych oraz osób, które mogłyby posiadać informacje na jego temat.

"Swaraj potwierdziła, że ks. Uzhunnalil wciąż żyje, przebywa w bezpiecznym miejscu i wkrótce może zostać uwolniony" - czytamy we wiadomości.

Delegacja salezjanów, która składała się z kilku księży (m.in. prowincjała prowincji Bangalore, ojca Joyce’a Thonikuzhilyila oraz o. Ananda Davida Xalxo z Konferencji Episkopatu Indii) złożyła deklarację, w której podkreśliła swoje obawy i wyraziła nadzieję na szybkie uwolnienie księdza.

Pochodzący z indyjskiego stanu Kerala, gdzie wstąpił do salezjanów, ks. Uzhunnalil mieszkał w ośrodku pomocy prowadzonym przez misjonarki miłości i pełnił jednocześnie funkcję kierownika duchowego sióstr i podopiecznych, został uprowadzony 4 marca 2016 r.

Tego dnia wcześniej terroryści, prawdopodobnie z Państwa Islamskiego, napadli na ośrodek i zabili cztery siostry i 12 ich współpracowników. Pojawiło się nagranie wideo, na którym kapłan prosi o pomoc w jego uwolnieniu, za które porywacze żądają milion dolarów.

Obok rządu indyjskiego, w działaniach na rzecz jego uwolnienia uczestniczą także jemeński rząd, służby watykańskie oraz zakon salezjanów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ, Leon Nieścior OMI
22,41 zł
24,90 zł

Leon Nieścior OMI, doskonały znawca Ojców Pustyni, omawia "antyrretyczną" metodę walki ze złymi myślami, odwołując się do Ewagriusza z Pontu i jego dzieła O sporze z myślami. Złe myśli, które powiązane są z działaniem złego...

Skomentuj artykuł

Minister z Indii: porwany kapłan może wkrótce być uwolniony. Ta sprawa jest priorytetem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.