Młodzi z Tarnowa będą świętować ŚDM już w sobotę

Młodzi z Tarnowa będą świętować ŚDM już w sobotę
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Święto Chrystusa Króla to nowy termin przeżywania Światowego Dnia Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. W diecezji tarnowskiej spotkanie młodzieży odbędzie się w okręgach w sobotni wieczór 20 listopada. Młodzi zgromadzeni w różnych kościołach będą łączyć się ze sobą online.

Część wspólna #16Synaju rozpocznie się w sobotę o 19.00. Młodzi usłyszą słowo biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, który będzie obecny na modlitewnym spotkaniu w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Będzie też prezentacja 11 okręgów, pozdrowienia z miejsc spotkań i kilka słów o okręgu m.in. z czego słynie, jakie podejmuje inicjatywy, również w poszczególnych dekanatach.

ŚDM na szczeblu diecezjalnym w Tarnowie

Uczestnicy zobaczą film o Światowych Dniach Młodzieży. Projekcja zakończy część wspólną spotkania.

Później w kościołach będzie odczytanie fragmentu Dziejów Apostolskich oraz konferencja na podstawie orędzia Ojca Świętego na XXXVI ŚDM – „Wstańmy razem!”.

Młodzi będą modlić się przed Najświętszym Sakramentem, zaplanowano spowiedź, uwielbienie a także Apel Jasnogórski o 21.00.

DEON.PL POLECA

W organizację włącza się młodzieżowa telewizja Synaj TV, która przeprowadzi transmisję wydarzenia w mediach społecznościowych.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Młodzi z Tarnowa będą świętować ŚDM już w sobotę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.