Podano nowe informacje dotyczące organizacji ŚDM w Lizbonie. Dotyczą m.in. finansowania

Podano nowe informacje dotyczące organizacji ŚDM w Lizbonie. Dotyczą m.in. finansowania
fot. AGNES KANTARUK / Depositphotos
KAI / pk

Przedstawiciel stołecznego ratusza wyjaśnił, że główne spotkania modlitewne odbędą się na granicy Lizbony oraz gminy Loures. Podano również informacje dotyczące finansowania ŚDM.

ŚDM sfinansują wspólnie władze Portugalii oraz samorządy terytorialne stołecznej aglomeracji. Zapowiedział to 7 października José Sa Fernandes, odpowiedzialny w lizbońskim ratuszu m.in. za ekologię i służby miejskie. Oznajmił również, że w najbliższym czasie zostaną wypracowane kwestie finansowe dotyczące organizacji tej największej na świecie imprezy młodych katolików.

Zdaniem polityka, mimo rozpoczętych już przygotowań władze stolicy nie wiedzą jeszcze, jakie będą łączne koszty, niezbędne do odbycia tego wydarzenia.

Władze spodziewają się nawet 3 mln osób

Przedstawiciel stołecznego ratusza wyjaśnił jednocześnie, że główne spotkania modlitewne tej imprezy, zapoczątkowanej w 1985 przez św. Jana Pawła II, odbędą się na granicy Lizbony oraz gminy Loures. Łączny obszar udostępniony na przeprowadzenie ŚDM ma liczyć 140 ha. Sa Fernandes zaznaczył, że w najbliższym czasie trzeba będzie przeprowadzić tam rozmaite prace, aby przygotować teren, na którym będą sprawowane msze polowe z udziałem papieża oraz aby rozplanować w pobliżu zaplecze logistyczne.

Według Sa Fernandesa władze Portugalii i gmin, na których terenie odbędzie się światowe spotkanie młodych katolików, spodziewają się, że weźmie w nim udział łącznie około 3 mln osób.

DEON.PL POLECA

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Podano nowe informacje dotyczące organizacji ŚDM w Lizbonie. Dotyczą m.in. finansowania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.