Młodzież z Sosnowca weźmie udział w koncertach i inspirujących spotkaniach

Młodzież z Sosnowca weźmie udział w koncertach i inspirujących spotkaniach
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Matt Botsford / Unsplash
PAP / pk

Spotkanie Strefa Młodych Festiwal nawiązujące do Polskiej Lizbony odbędzie się 5 października w Arenie Sosnowiec - poinformowało biuro prasowe Episkopatu Polski. Wśród zaproszonych gości będą m.in.: Arkadio, Edzio Rap czy Luxtorpeda.

Strefa Młodych Festiwal to całodniowe wydarzenie gromadzące młodzież z całej Polski, podczas którego będą mieli okazję do poznania się, integrowania, rozwijania swoich pasji oraz znanych osób.

DEON.PL POLECA

Młodzież z Sosnowca weźmie udział w koncertach i spotkaniach z inspirującymi osobami

"Spotkanie będzie nawiązywało do Polskiej Lizbony, która odbyła się podczas zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, gdzie młodzi mieli okazję poznać rówieśników z drugiego krańca kraju oraz nawiązać znajomości i przyjaźnie oraz wspólnie spędzić czas" - czytamy w komunikacie.

Ideą wydarzenia Strefa Młodych Festiwal jest stworzenie przestrzeni i czasu spotkania dla młodych ludzi. "Festiwal jest odpowiedzią na ich pragnienia bycia w grupie, rozwoju swoich pasji, pielęgnowania talentów i po prostu - bycia szczęśliwym" - napisali organizatorzy.

Zapowiedzieli, że wśród zaproszonych gości będą m.in.: bp Artur Ważny, bp Grzegorz Suchodolski, abp Adrian Galbas SAC, o. Tomasz Maniura, o. Tomasz Nowak, ks. Sebastian Kosecki, Arkadio, Cukier, Luxtorpeda, Edzio Rap oraz Andrzej Sobczyk (producent filmowy).

Dobre treści poza strefą "on-line"

Zaznaczano, że "Strefa Młodych Festiwal ma zainspirować młodych do bycia »tu i teraz« oraz działania w swoich środowiskach". "Przez program wypełniony internetowymi challengami, spotkań z gwiazdami Tik-Toka i faktycznemu zaangażowaniu młodych w Festiwal, Strefa Młodych przyczyni się do tego, aby pokazać im, że dobrą zabawę i wartościowe treści mogą znaleźć poza sferą on-line" - napisali organizatorzy.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym KEP przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdę SAC.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Młodzież z Sosnowca weźmie udział w koncertach i inspirujących spotkaniach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.