Młodzież: Zatrzymaj się w rocznicę śmierci JP II

Młodzież: Zatrzymaj się w rocznicę śmierci JP II
(fot. Wing-Chi Poon / wikipedia.pl)
KAI / wm

Zapalmy świecę i zatrzymajmy się przy oknie 2 kwietnia o godz. 21.37, w kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II - apelują Wolontariusze „GPS” – Giovanni Paulo Secondo z bydgoskiej Fundacji „Wiatrak” oraz studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”.

– O wzięcia udziału w akcji zapraszamy wszystkich. Nieważne ile mamy lat, czy jesteśmy zdrowi, chorzy, słabi, jakie mamy poglądy polityczne, wierzymy, bądź nie – powiedziała Mariola Ciesielska z „Wiatraka”.

Diecezjalny duszpasterz akademicki, ks. Krzysztof Buchholz, przypomniał, że Jan Paweł II wielokrotnie podczas pielgrzymek i spotkań wyglądał przez okno by rozmawiać, śpiewać, modlić się. – Za jego przykładem 2 kwietnia zatrzymajmy się przy oknie, zapalmy świecę i podziękujmy za papieża Polaka, za życie – powiedział ks. Buchholz.

2 kwietnia o godz. 21.15 przed Sanktuarium Królowej Męczenników zostanie rozpalone wielkie ognisko, a o 21.37 wszyscy będą się wspólnie modlić oraz śpiewać. – Zachęcamy grupy, wspólnoty i parafie, by również przy swoich świątyniach rozpaliły ogień i spotkały się. Niech to będzie czas dziękczynienia, radości i zatrzymania się, po to, by piękniej żyć – dodała Mariola Ciesielska.

Szczegóły można również znaleźć na Facebooku na profilu „2 kwietnia”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Młodzież: Zatrzymaj się w rocznicę śmierci JP II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.