Modlitwa o pokój w programie wizyty papieża Franciszka w Bahrajnie

Modlitwa o pokój w programie wizyty papieża Franciszka w Bahrajnie
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
PAP / tk

Udział w forum Wschód-Zachód, spotkania z przedstawicielami islamu, modlitwa na rzecz pokoju i msza dla katolickiej mniejszości - to najważniejsze punkty ogłoszonego w czwartek w Watykanie programu historycznej podróży papieża Franciszka do Bahrajnu. Złoży on wizytę w tym królestwie w Zatoce Perskiej w dniach 3-6 listopada.

Pielgrzymka papieska do Bahrajnu

Papież wyruszy w podróż w czwartek 3 listopada rano, a pierwszym celem podczas jego pobytu będzie Awali - mała gmina w centrum Królestwa Bahrajnu, niedaleko stolicy, Manamy.

Po przylocie Franciszek złoży wizytę królowi Bahrajnu Hamadowi ibn Isie Al-Chalifie w Pałacu Królewskim Sachir. Następnie spotka się z przedstawicielami władz i społeczeństwa.

W piątek 4 listopada w Awali weźmie udział w ceremonii zamknięcia Forum na rzecz Dialogu pod hasłem "Wschód i Zachód dla ludzkiej koegzystencji" i wygłosi tam przemówienie.

DEON.PL POLECA


Franciszek spotka się także z wielkim imamem kairskiego meczetu Al-Azhar szejkiem Ahmedem Al-Tajjebem i członkami Muzułmańskiej Rady Starszych w meczecie przy Pałacu Królewskim.

Modlitwa na rzecz pokoju

Na zakończenie drugiego dnia wizyty papież weźmie udział w spotkaniu ekumenicznym i modlitwie na rzecz pokoju w katedrze Matki Bożej Arabskiej, patronki Zatoki Perskiej w Awali. Nowa świątynia, konsekrowana w grudniu zeszłego roku, jest trzecim oficjalnym miejscem katolickiego kultu w Bahrajnie.

W sobotę 5 listopada rano Franciszek odprawi mszę na stadionie w Awali. Spotka się także z młodzieżą w szkole Świętego Serca. W niedzielę w kościele w Manamie papież będzie modlił się z katolickim duchowieństwem i wygłosi rozważania.

Wczesnym popołudniem Franciszek odleci do Rzymu. Będzie to pierwsza w dziejach wizyta papieża w Bahrajnie, a druga w tym rejonie świata. W 2019 roku był w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Modlitwa o pokój w programie wizyty papieża Franciszka w Bahrajnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.