Modlitwa z braćmi z Taize we lwowskiej katedrze. To przygotowanie na spotkanie w Bazylei

Modlitwa z braćmi z Taize we lwowskiej katedrze. To przygotowanie na spotkanie w Bazylei
(fot. Wita Jakubowska)
ks. Grzegorz Draus / ml

Bracia ze wspólnoty w Taize (francuz br. Benoii i słowak br. Jean Daniel) odwiedzali Białoruś i Ukrainę. Spotykali się z hierarchami różnych Kościołów i modlili się z młodzieżą. Przygotowywali młodzież na europejskie spotkanie, które odbędzie się w Bazylei.

We Lwowie 21 października Rzymsko-katolicka Parafia św. Jana Pawła II razem z greko-katolicką Komisją d/s młodzieży organizowała modlitwę ze śpiewami kanonów we lwowskiej katedrze łacińskiej. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki spotkał się z braćmi i uczestniczył w modlitwie.

Modlitwa z braćmi z Taize we lwowskiej katedrze. To przygotowanie na spotkanie w Bazylei - zdjęcie w treści artykułu

Do bardzo licznie zgromadzonej młodzieży skierował słowo, zachęcając do modlitwy o pokój na Ukrainie. Modlitwa zgromadziła razem duchownych i młodzież rzymsko- i greko-katolicką. Śpiewy animował chór grecko-katolicki. Po modlitwie, w przedsionku katedry, bracia rozmawiali z młodymi.

Modlitwa z braćmi z Taize we lwowskiej katedrze. To przygotowanie na spotkanie w Bazylei - zdjęcie w treści artykułu nr 1

DEON.PL POLECA

W niedzielę br. Jean Daniel był obecny na grecko-katolickiej Mszy w cerkwi św. Włodzimierza i Olgi, a br. Benoi na odpustowej sumie w nowootwartej rzymsko-katolickiej kaplicy św. Jana Pawła II w południowej dzielnicy Lwowa. Brat Benoi opowiadał o spotkaniach św. Jana Pawła II z bratem Rogerem i wspólnotą w Taize. 

Modlitwa z braćmi z Taize we lwowskiej katedrze. To przygotowanie na spotkanie w Bazylei - zdjęcie w treści artykułu nr 2

fotografie: Wita Jakubowska

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Modlitwa z braćmi z Taize we lwowskiej katedrze. To przygotowanie na spotkanie w Bazylei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.