Młodzi ludzie z Krakowa będą modlić się o jedność wszystkich chrześcijan

Młodzi ludzie z Krakowa będą modlić się o jedność wszystkich chrześcijan
(fot. Tatjana Splichal / Shutterstock.com)
facebook.com / pk

Odpowiadając na ewangeliczne wezwanie do jedności i wzajemnego miłowania się, młodzież związana ze Wspólnotą Taizé, a na co dzień działająca w różnych krakowskich duszpasterstwach, zaprasza na wspólną modlitwę śpiewami z Taizé o jedność chrześcijan.

Świadectwo życia Brata Rogera, założyciela tej Wspólnoty, nie przestaje inspirować chrześcijan różnych wyznań, aby nieustannie i na nowo szukać dróg prowadzących do jedności.

"Po tym wszyscy poznają żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali." (J 13,35)

Na modlitwie obecni będą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich. Szczegółowe informacje dotyczące zaproszonych gości będą pojawiać się w nowych postach wydarzenia.

Spotkanie to będzie również okazją do wspólnej modlitwy wszystkich przygotowujących się do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei (ESM).

DEON.PL POLECA

Modlitwa odbędzie się 28 listopada (wtorek) o godzinie 20:00 w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie, przy ulicy Grodzkiej 52a.

Każdego roku Wspólnota Taizé organizuje spotkanie młodych w jednym z europejskich miast. Kilka dni spędzonych razem jest zaproszeniem do wspólnej modlitwy, rozważań i poznania siebie nawzajem. Najbliższe odbędzie się od 28 grudnia do 1 stycznia w Bazylei. Wyjazd z Krakowa organizują cztery wspólnoty, których przedstawiciele udzielą informacji o możliwości wzięcia udziału w Spotkaniu.

Jeśli chcesz włączyć się w organizację modlitwy (śpiew, gra na instrumencie, dekoracja) - napisz do nas.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

***

Od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 roku w mieście i okolicach Bazylei w Szwajcarii odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. Będzie to kolejny etap "Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię", zainicjowanej przez Brata Rogera w latach siedemdziesiątych. Kliknij, aby być na bieżąco i zobacz film, jak się przygotować do spotkania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Młodzi ludzie z Krakowa będą modlić się o jedność wszystkich chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.