Monachium: Kościół katolicki w Niemczech nadal solidaryzuje się z Ukrainą

Monachium: Kościół katolicki w Niemczech nadal solidaryzuje się z Ukrainą
fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
KAI

"Kościół katolicki w Niemczech nadal solidaryzuje się z narodem ukraińskim i uznaje prawo tego kraju do zdecydowanej obrony" - zapewnił bp Stefan Oster z Pasawy 26 maja podczas uroczystej Boskiej Liturgii w greckokatolickiej katedrze pw. Opieki Najświętszej Bogurodzicy i św. Andrzeja w Monachium. 

"Ukraina nie może stać się częścią `ruskiego miru' i dodatkiem Federacji Rosyjskiej wbrew woli ludności. Ukraińcy są niezależnym narodem, który chce być wolny i jest zaangażowany w europejską rodzinę" - powiedział biskup Pasawy podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy Egzarchatu Apostolskiego w Niemczech i krajach skandynawskich. 

W Boskiej Liturgii pod przewodnictwem zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, arcybiskupa większego kijowsko-halickiego Światosława Szewczuka, wzięli udział m.in. egzarcha apostolski bp Bohdan Dziurach oraz Stały Synod UKGK, który w piątek zakończył czterodniowe obrady w Monachium.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Monachium: Kościół katolicki w Niemczech nadal solidaryzuje się z Ukrainą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.