Mongolia: Papież odpoczywa po całonocnym locie

Mongolia: Papież odpoczywa po całonocnym locie
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA / HANDOUT)
PAP/dm

Piątek jest dniem odpoczynku papieża Franciszka po całonocnym locie z Rzymu do Ułan Bator w Mongolii, dokąd przybył nad ranem polskiego czasu. Najzimniejsza stolica na świecie powitała papieża słońcem i 20 stopniami ciepła.

Franciszek jest pierwszym papieżem w historii, który przybył do Mongolii. 20 lat temu zaproszenie otrzymał św. Jan Paweł II, ale do tej podróży nie doszło z powodu jego stanu zdrowia.

DEON.PL POLECANa międzynarodowym lotnisku Czyngis-chana odbyła się krótka ceremonia powitania Franciszka, po której pojechał on samochodem do prefektury apostolskiej, gdzie zatrzyma się podczas pobytu w Ułan Bator. Tam Franciszek odpoczywa w piątek, a w programie jego wizyty nie ma żadnych uroczystości i wydarzeń z jego udziałem.

W stolicy Mongolii w dniu przybycia papieża toczy się normalne życie. O jego obecności świadczą flagi watykańskie wywieszone razem z mongolskimi na trasie przejazdu papieskiej kolumny.

Gdy Franciszek wjeżdżał rano miejscowego czasu do Ułan Bator, ludzie szli do pracy, a dzieci do szkoły. Na ulicach samochody stały w porannych korkach.

Oficjalny program wizyty papieża rozpocznie się w sobotę, gdy spotka się z najwyższymi władzami kraju i wygłosi do nich pierwsze po przyjeździe przemówienie. Po południu odwiedzi katedrę świętych Piotra i Pawła, gdzie zgromadzą się przedstawiciele duchowieństwa i misjonarze.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mongolia: Papież odpoczywa po całonocnym locie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.