1 września ukaże się druga część papieskiej encykliki "Laudato Si'"

1 września ukaże się druga część papieskiej encykliki "Laudato Si'"
Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
KAI / tk

Podczas audiencji ogólnej papież Franciszek poinformował, że na 1 września zaplanowana jest druga część jego encykliki "Laudato Si'".

Druga część encykliki "Laudato Si'"

- Pojutrze, 1 września, obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego, inaugurujący 'Czas dla Stworzenia', który potrwa aż do 4 października, wspomnienia św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia chciałbym opublikować adhortację, drugą [część] "Laudato Si' - zapowiedział Ojciec Święty na zakończenie środowej audiencji generalnej w watykańskiej Auli Pawła VI.

Zachęcił do jednoczenia się chrześcijan w modlitwie o ochronę Stworzenia, jako "świętego daru Stwórcy" oraz do wsparcia ofiar niesprawiedliwości klimatycznych i środowiskowych, prowadzących do "bezsensownej wojny w naszym wspólnym domu", o światowym zasięgu.

Źródło: KAI / tk

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

1 września ukaże się druga część papieskiej encykliki "Laudato Si'"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.