Papież o rodzinie Ulmów: Bohaterowie, którzy ofiarowali życie

Papież o rodzinie Ulmów: Bohaterowie, którzy ofiarowali życie
Papież Franciszek podczas audiencji ogólnej mówił o rodzinie Ulmów (Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)
PAP / KAI / tk

Papież Franciszek zwracając się do Polaków w środę podczas audiencji generalnej, nawiązał do przygotowań do beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września w Markowej. Podkreślił, że ta bohaterska rodzina ofiarowała swoje życie, by ratować prześladowanych Żydów.

Papież Franciszek do Polaków

Zwracając się do Polaków w czasie audiencji w Watykanie, papież powiedział: "W waszej ojczyźnie oczekujecie na bliską już beatyfikację rodziny Ulmów. W wielu parafiach duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia będzie rozpoczynająca się pojutrze nowenna".

- Niech przykład tej bohaterskiej rodziny, która ofiarowała swoje życie, by ratowaćprześladowanych Żydów, pomaga wam w zrozumieniu, że do świętości i heroicznych czynów dorasta się poprzez wierność w małych, codziennych sprawach- dodał Franciszek.

Na zakończenie audiencji, papież ponowił apel o bliskość i modlitwę w intencji Ukrainy.

- Proszę, odnówmy naszą bliskość i naszą modlitwę w intencji za drogą i umęczoną Ukrainę, tak bardzo doświadczoną wielkim cierpieniem - zachęcił Franciszek, a jego słowa spotkały się z gromkim aplauzem pielgrzymów, zebranych w Auli Pawła VI.

Źródło: PAP / KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież o rodzinie Ulmów: Bohaterowie, którzy ofiarowali życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.