Msza św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie

Msza św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie
Msza św. w uroczystość Serca Bożego - Kraków 2023 - fot. Jakub Pryba SJ
DEON.pl

W piątek 16 czerwca pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie odprawiona została uroczysta Eucharystia. Przeżyjmy raz jeszcze to wydarzenie. Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 18:00.

Msza św. (fragmenty) z bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie

Odpust zupełny w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak go uzyskać?

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa Kościół katolicki obchodzi w piątek po oktawie Bożego Ciała. Z inicjatywy papieskiej jest to także dzień modlitw o świętość kapłanów. Idea oddania się Najświętszemu Sercu Jezusa jest też mocno związana z historią Polski. Nasza ojczyzna kilkukrotnie została powierzona Sercu Jezusa przez Episkopat.

Jest to również dzień odpustu w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, którą opiekują się księża jezuici. "W tym dniu zapraszamy do odnowienia osobistego poświęcenia siebie Sercu Jezusa oraz Maryi" - czytamy na stronie internetowej bazyliki. Można go uzyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź, przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencjach papieża. "Odpust można zyskać raz dziennie dla samego siebie bądź dla jednej duszy czyśćcowej" - zachęcają duszpasterze.

DEON.PL POLECA

Przed mszą świętą o godzinie 17.15 odprawione zostało nabożeństwo z prośbą o świętość kapłanów, a po Eucharystii odbyła się uroczysta procesja teoforyczna.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Tomasz Szałanda

Żyj w deszczu błogosławieństw Ducha Świętego

Wyznajemy wiarę w Ducha Świętego, tak samo jak w Ojca i Syna. Czy jednak nie przyzwyczailiśmy się do Jego istnienia? Czy naprawdę w Niego wierzymy? Czy ufamy, że Duch-Pocieszyciel...

Skomentuj artykuł

Msza św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.