Rzecznik Episkopatu: człowiek nie może żyć bez miłości Boga

Rzecznik Episkopatu: człowiek nie może żyć bez miłości Boga
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Kult Serca Jezusowego ukazuje, że miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa; człowiek bez miłości Boga nie może żyć, nie może funkcjonować - podkreślił rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak z okazji przypadającej w piątek uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W Kościele katolickim w piątek obchodzona jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to święto ruchome, obchodzone zawsze w piątek po oktawie uroczystości Bożego Ciała.

DEON.PL POLECA
Rzecznik Episkopatu w opublikowanym w tym dniu komunikacie zwrócił uwagę, że kult Serca Pana Jezusa ma dzisiaj nowy wymiar, który wpisuje się w logikę myślenia współczesnego człowieka.

- Nie chodzi o rozumienie serca jako najważniejszego organu w organizmie człowieka, ale o pokazanie, że dzisiaj, w tym dziwnym i pełnym sprzeczności świecie, człowiek bez miłości Boga nie może żyć, nie może funkcjonować. I to jest ten nowy wymiar kultu - podkreślił.

Ks. Gęsiak zwrócił uwagę, że idea poświęcenia się i wynagradzania Sercu Jezusa nie jest przestarzałą formą pobożności, ale jest ideą nowoczesną, wpisującą się w potrzebę współczesnego świata.

- Nie jest prawdą, że człowiek może żyć bez miłości Pana Boga. Kult Serca Jezusowego ukazuje, że miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa. Takiej miłości dzisiaj nam potrzeba, za taką miłością człowiek tęskni - zaznaczył.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy również Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów, ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II.

- Wszystkich, którym leży na sercu dobro i przyszłość Kościoła, proszę o wsparcie modlitewne dla nas, kapłanów słabych i grzesznych, ale przeznaczonych do tego, by sprawować najświętsze czynności liturgiczne. Bez tej modlitwy pełne wypełnienie naszej misji może być bardzo trudne - podkreślił ks. Gęsiak.

Rzecznik Episkopatu zaprosił również na obchody Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa do Bazyliki NSPJ w Krakowie, 24 czerwca o godz. 18, gdzie przed rokiem biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski ponowili Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Mszy św. przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Skomentuj artykuł

Rzecznik Episkopatu: człowiek nie może żyć bez miłości Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.