Boże Serce jest dla nas bezpieczną przystanią

Boże Serce jest dla nas bezpieczną przystanią
(Fot. pl.depositphotos.com)

Boże Serce jest dla nas przestrzenią bezpieczeństwa, pokoju, miłości, radości i szczęścia.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

DEON.PL POLECA
Komentuje Jan Głąba SJ

Pan Jezus jest dobrym pasterzem, który kiedy zgubi jedną ze swoich owiec, szuka jej. Kiedy ją znajduje wyprawia wielkie przyjęcie. Mówi faryzeuszom i uczonym w prawie, że większa radość będzie w królestwie niebieskim z jednego nawróconego grzesznika niż z dziewięćdziesięciu sprawiedliwych.

To nie jest tak, że Pan Jezus zostawia te dziewięćdziesiąt dziewięć” i o nich nie pamięta. Nie. Wie, że jeśli Go kochają, to cierpliwie zaczekają, bo wiedzą, że tylko przy Nim jest ich szczęście. Idzie po tę jedną, bo chce, by miała to doświadczenie, co pozostałe.

I to jest dynamika Bożego Serca. Jest ono przestrzenią, w której jest radość z odnalezienia ciebie i mnie. Boże Serce jest otwarte, byśmy mogli tam przyjść i odkryć tam szczęście. Jest dla nas przestrzenią bezpieczeństwa, pokoju, miłości, radości i szczęścia.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Skomentuj artykuł

Boże Serce jest dla nas bezpieczną przystanią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.