Zawalczmy o nasze serca, wybierajmy dobro

Zawalczmy o nasze serca, wybierajmy dobro
fot. Kumiko SHIMIZU / Unsplash

W dzisiejszej Ewangelii chodzi o to, by zawalczyć o swoje serce, by wysiłki, które podejmujemy, podejmować na rzecz dobra a nie tego, co nosi choćby znamiona zła.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [21.06.2022]

Komentuje Jan Głąba SJ

W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi, by nie dawać tego co święte psom i nie rzucać pereł przed świnie. Ale potem dopowiada: nie dlatego, że my tak mamy nazywać ludzi - niewierzących, tych, którzy nie idą za Nim, którzy nie żyją Ewangelią.

Jezus mówi: "Nie rzucajcie tego co święte przed psy i świnie, żeby was czasem nie poszarpały". Tu nie tyle chodzi o złych ludzi, którzy czyhają na naszą świętość ale te złe przestrzenie, które mogą nas sprowadzić na złą drogę, by im nie służyć. W innym miejscu Pan Jezus powie, by nie służyć Bogu i mamonie, że nie da się pogodzić służby mamonie i Bogu.

Tutaj chodzi o to, by zawalczyć o swoje serce, by wysiłki, które podejmuję, podejmować na rzecz dobra a nie tego wszystkiego, co nosi choćby znamiona zła.

W drugiej części Ewangelii Jezus mówi, by wybierać ciasną bramę. Jeśli przyjmie się postawę wybierania dobra zawsze, niewątpliwie przez ciasną bramę się przechodzi. Być może nie zawsze będzie to przyjemne, być może czasem będzie oznaczało dyskomfort, ale zawsze będzie to obranie właściwego kierunku i spotkanie z Jezusem w królestwie niebieskim.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Zawalczmy o nasze serca, wybierajmy dobro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.