Boże Ciało 2022. "Zrezygnujmy z podziału wokół stołu Eucharystycznego"

Boże Ciało 2022. "Zrezygnujmy z podziału wokół stołu Eucharystycznego"
Fot. depositphotos.com

W Uroczystość Bożego Ciała jesteśmy zaproszeni do tego, by sobie o tym przypomnieć i by zrezygnować z podziału wokół stołu Eucharystycznego wszyscy jesteśmy równi i zaproszeni, by z hojności serca Bożego odebrać błogosławieństwo i odejść posilonym Jego ciałem.

Ewangelia w Boże Ciało

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [16.06.2022]

W Ewangelii na Boże Ciało, Jezus widząc, że dzień chyli się ku zachodowi i widząc, że tłum jest bez posiłku każe rozsadzić go gromadami, przynieść tyle jedzenia, ile tylko mają.  Następnie modli się i cudownie go rozmnaża, karmiąc wielotysięczny tłum tak, że zostaje jeszcze koszy. 

Zatem zgromadzeni wokół Eucharystii, czyli Bożego Ciała jesteśmy zaproszeni do troski o drugiego i o hojność własnego serca. Właśnie takie prawdziwe "Szczęść Boże", czyli wypowiedzenie błogosławieństwa oznacza te dwie postawy. 

Dziś w Uroczystość Bożego Ciała jesteśmy zaproszeni do tego, by sobie o tym przypomnieć i by zrezygnować z podziału wokół stołu Eucharystycznego wszyscy jesteśmy równi i zaproszeni, by z hojności serca Bożego odebrać błogosławieństwo i odejść posilonym Jego ciałem.

Komentuje Jan Głąba SJ:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Wilkońska
Kartonowa książeczka dla najmłodszych, opowiadająca o tym ważnym katolickim święcie. Ważnym elementem procesji jest udział młodszych dzieci. Dziewczynki sypią kwiatki, chłopcy dzwonią dzwoneczkami...O tym wszystkim opowiadają krótkie opisy pod barwnymi ilustracjami.

Skomentuj artykuł

Boże Ciało 2022. "Zrezygnujmy z podziału wokół stołu Eucharystycznego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.