Msza Święta w intencji oficerów BOR

Msza Święta w intencji oficerów BOR
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
KAI / psd

W intencji funkcjonariuszy BOR, którzy zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem sprawowano w poniedziałek Mszę św. w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. W katastrofie TU-154M pod Smoleńskiem zginęło 9 funkcjonariuszy BOR. Podczas Mszy św. odczytano ich nazwiska.

Każda śmierć woła o obecność, każda śmierć woła o pamięć – mówił ks. płk Krzysztof Jamrozik, dziekan Biura Ochrony Rządu. - Gdy śmierć zabiera nam kogoś bliskiego nie jest łatwo nawet i dziś po roku powiedzieć za Hiobem: dał Pan i zabrał Pan, niech imię pańskie będzie błogosławione.

Dziekan BOR podkreślił, że nie należy ograniczać swego życia po stracie bliskich żałobnego opłakiwania zmarłych. – Cmentarz nie może stać się ani naszą świątynią, ani naszym domem. Nie odnajdziemy tam naszych bliskich ponieważ oni przeszli do wieczności i miejscem spotkania z nimi jest wiara i ufna modlitwa i podjęcie ideałów ich życia – podkreślił. Zachęcił do naśladowania bliskich w ich najlepszych aspektach życia: służbie Ojczyźnie, rzetelnej pracy, miłości do żony, dzieci.

- Utrata tego co przemijające może otworzyć nas na poszukiwanie głębszych motywów życia. Trzeba z całą wrażliwością zwrócić się ku Bożemu Miłosierdziu a wtedy refleksja stanie się w każdym z nas początkiem nawrócenia i zaczątkiem nowego życia – powiedział.

DEON.PL POLECA

Mszę św. z ks. płk. Jamrozikiem koncelebrował ks. płk Marek Wesołowski, kapelan BOR. Przy ołtarzu stanął poczet sztandarowy BOR. Obecne było całe kierownictwo formacji z Szefem BOR gen. Marianem Janickim. Wspólnie modlili się członkowie rodzin tragicznie zmarłych funkcjonariuszy, koledzy i przyjaciele.

W katastrofie smoleńskiej zginęło 9 funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu: płk Jarosław Florczak, mjr Dariusz Michałowski, kpt. Paweł Janeczek, por. Piotr Nosek, ppor. Artur Francuz, ppor. Paweł Krajewski, ppor. Jacek Surówka, ppor. Marek Uleryk, ppor. Agnieszka Pogródka-Węcławek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Msza Święta w intencji oficerów BOR
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.