Msza z abp. Rysiem: pokazaliście w niedzielę wielką dojrzałość, miłość każe nam zostać w domu

Msza z abp. Rysiem: pokazaliście w niedzielę wielką dojrzałość, miłość każe nam zostać w domu
(fot. archidiecezja.lodz.pl)
1 rok temu
KAI / PAP / kk

- Ten czas wybija nas z prostych, mechanicznych rozwiązań, z takiego zwykłego myślenia. Ten czas wymaga od nas takich decyzji, które są paradoksalne, ale rozwiązaniem tych wszystkich paradoksów jest miłość. Bóg jest paradoksalny, bo kocha! – mówił abp Grzegorz Ryś. Z kaplicy domowej metropolity łódzkiego – już po raz kolejny - była transmitowana poranna Msza święta, której przewodniczył abp Ryś.

Codzienna liturgia to inicjatywa łódzkiego arcybiskupa, do której zobowiązał się w swoim słowie skierowanym do wiernych archidiecezji.

"Ta wczorajsza niedziela pokazała bardzo piękną i wielką dojrzałość naszego Kościoła. Bardzo wam dziękuję za wczorajszą postawę. Jednocześnie proszę bądźmy dalej czujni. Mobilizujmy się, bo jeden dzień niczego nie rozstrzyga. Potrzeba, by nasza miłość, która jest odpowiedzialnością za drugich - która każe nam zostać w domu, ograniczać kontakty, zapobiegać epidemii – ta miłość musi być cierpliwa, choć poddana jest próbie czasu. Wszystkim dziękuję!" – podkreślił abp Ryś. Ze względu na rozprzestrzenianie się w Polsce koronawirusa niewielu wiernych z woj. łódzkiego zdecydowało się na obecność w kościołach podczas niedzielnych eucharystii

Z inicjatywy arcybiskupa Rysia w dni powszednie o godz. 7.30 oraz o godz. 9 w niedzielę w internecie transmitowana jest odprawiana w prywatnej kaplicy domu biskupiego poranna msza święta, której przewodniczy metropolita. Nabożeństwa można oglądać na kanale Archidiecezji Łódzkiej na Youtube oraz na stronie internetowej archidiecezji.

 

Kliknij, aby wejść na kanał Archidiecezji Łódzkiej. Transmisje Mszy codziennie o 7:30 i w niedzielę o 9:00.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
20,94 zł
29,90 zł

Bóg może swoim słowem i swoim działaniem zacząć cię kompletnie od nowa, stworzyć cię kompletnie od nowa. Nie troszeczkę poprawić, tylko na nowo stworzyć.
abp Grzegorz Ryś

Bóg każdego z nas chce uczynić kimś...

Skomentuj artykuł

Msza z abp. Rysiem: pokazaliście w niedzielę wielką dojrzałość, miłość każe nam zostać w domu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.