Muzułmanie muszą potępić terror islamistów

Muzułmanie muszą potępić terror islamistów
(fot. Fabio Venni / (CC BY-SA 2.0) / flickr.com)
KAI / pk

Przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, kard. Reinhard Marx, oczekuje zdecydowanego potępienia islamistycznych terrorystów w Iraku oraz innych częściach świata. "Jestem pewien, że również muzułmanie z oburzeniem patrzą na to, jak terroryści wykorzystują islam dla siebie i swoich celów", powiedział kard. Marx 14 września w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. Wyraził jednocześnie oczekiwanie, że swoje oburzenie "wyrażą oni bardziej dobitnie, zwłaszcza autorytety religijne".

Wstrząsającym jest fakt, że islamistyczni samobójcy określają siebie mianem "męczenników", stwierdził arcybiskup Monachium i Fryzyngi. Przypomniał, że w pojęciu chrześcijańskim męczennikiem jest ten, kto cierpi przemoc ze względu na swoją wiarę. Natomiast islamistyczny samobójca w imię swojej wiary stosuje terror i "to jest zasadnicza różnica".

Według kard. Marxa istnieje poważne zagrożenie, że terror, jaki w Iraku i Syrii szerzy tzw. Państwo Islamskie, może w konsekwencji zniszczyć trwającą od 1800 lat tradycję chrześcijańską w regionie. Nie wolno poza tym zapominać o cierpieniach innych ludzi. Terroryści niszczą również meczety i prześladują mniejszość jazydów. "Tak więc przemoc dotyka nie tylko chrześcijan, z którymi w sposób szczególny czujemy się związani", stwierdził przewodniczący niemieckiego episkopatu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Muzułmanie muszą potępić terror islamistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.