Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów

Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów
(fot. Ja Fryta from Strzegom (bp.Antoni DługoszUploaded by Dudek1337) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons // Artura Łazowy / doziemiobiecanej.pl)
40 rok w Drodze do Ziemi Obiecanej / kk

Chyba każdy zna wielki talent muzyczny biskupa Antoniego Długosza. Kolejny raz zachwycił wyjątkową grupę pielgrzymów.

Jubileuszowa 40. Pielgrzymka Rodzin i Młodzieży Różnych Dróg zmierza do Częstochowy. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Hipisi po raz pierwszy wyruszyli bez zmarłego w listopadzie ubiegłego roku charyzmatycznego duszpasterza hipisów, ks. Andrzeja Szpaka SDB. Kapłan pierwszą taką pielgrzymkę zorganizował w 1979 r.

Pielgrzymów uradował tańcem bp Antonii Długosz, twórca takich przebojów jak "Chrześcijanin tańczy", czy "Gdy Pan Jezus był malutki". Biskup Długosz był blisko związany z księdzem Szpakiem i przewodniczył jego mszy pogrzebowej. Mówił wtedy, że ma dług wobec znanego duszpasterza: "Dziękuję mu za to, że tu na ziemi polskiej pokazał, co to znaczy być człowiekiem pełnym miłosierdzia". Sam przez lata zajmował się poranionymi, uzależnionymi osobami, jako pasterz wspólnoty Betania.
Dziś pielgrzymi wyruszyli z Gomunic w kierunku Radomska. Właśnie w gomunickim kościele, gdzie odbyło się bierzmowanie dwóch członków pielgrzymki, śpiewem i tańcem z jedną z wiernych całą grupę uradował muzykalny biskup.
Opublikowany przez Franciszek Samulski Piątek, 10 sierpnia 2018
Biskup długosz zaśpiewał "Tango San Damiano, tango Francesco" - jeden ze swoich najnowszych hitów. A jak tango, to wiadomo, że i taniec!
Utwór pochodzi z najnowszego albumu biskupa Długosza "Franciszkowym śladem", poświęconego Ojcu Świętemu Franciszkowi. "Tango San Damiano" odnosi się do dwóch Franciszków. Po pierwsze do św. Franciszka z Asyżu, który właśnie tam miał słynne widzenie Jezusa. Franciszek został wezwany do odnowy Kościoła przez ubóstwo i stał się jego filarem.
Dziś ten filar podtrzymuje papież, o czym śpiewa biskup Długosz: "O, Franciszku - Biedaczyno, / co Kościoła trzymasz filar, / pomóż znaleźć tym, co giną, / chrześcijański życia wymiar". Warto przypomnieć, że Ojciec Święty przekazał specjalne błogosławieństwo dla słynnej pielgrzymki hipisów.
Całą pielgrzymkę warto śledzić na Facebooku.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Muzykalny biskup Długosz ruszył w tango z uczestniczką pielgrzymki hipisów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.