Na domu 96-latki wisiał baner wyborczy, ksiądz nie odwiedził jej z komunią. Kuria wyjaśnia

Na domu 96-latki wisiał baner wyborczy, ksiądz nie odwiedził jej z komunią. Kuria wyjaśnia
(fot. wikipedia.org)
1 miesiąc temu
"Gazeta Wyborcza" / jb

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", bliscy 96-letniej kobiety powiesili na jej płocie baner Rafała Trzaskowskiego i ksiądz nie odwiedził jej z komunią, pomimo tego, że robił to regularnie od siedmiu lat. Do sytuacji doszło w niewielkiej miejscowości na Żywiecczyźnie.

>> TUTAJ przeczytasz więcej

Rodzina 96-latki postanowiła zareagować i napisać list do bpa diecezji, Romana Pindla. Napisali w nim m.in.: "Uważamy, że brak wizyty duszpasterskiej nie jest przypadkiem i że nasza schorowana mama stała się ofiarą sytuacji".

Otrzymali odpowiedź od ks. Mateusza Kierczaka, dyrektora Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, w której możemy przeczytać: "Zaistniała sytuacja została już wyjaśniona przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca w posłudze duszpasterskiej. Wyrażamy nasze ubolewanie z powodu działań księdza".

Podobna sytuacja miała miejsce w I turze wyborów, wówczas bliscy powiesili plakat Krzysztofa Bosaka. Kilka dni później odwiedził ich proboszcz z prośbą o zdjęcie baneru. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk
14,94 zł
24,90 zł

Ze wszystkich miłości ta jest chyba najtrudniejsza

Kościół jest jak potężne drzewo, w którego koronie każdy może się schronić i posilić. Tam, gdzie owoce, są jednak i czarne ptaszyska, zawzięcie wydziobujące to, co próbuje wyrosnąć....

Skomentuj artykuł

Na domu 96-latki wisiał baner wyborczy, ksiądz nie odwiedził jej z komunią. Kuria wyjaśnia
Komentarze (22)
DA
~Darek Adamowski
15 lipca 2020, 23:38
Szkoda, ze tego księdza nie razi łamanie Konstytucji przez prezydenta Dudę co jest grzechem ciężkim. Pomijam ciągle powielane przez niego kłamstwa np. że w Sądzie Najwyższym są same komuchy. Jest tam na 100 sędziów i tylko 3, którzy orzekali w latach 1980/81 i pewnie zgodnie z prawem. Jak później widzę Dudę przyjmującą komunię świętą to dosłownie bierze mnie na wymioty. Przyjmuje komunię w stanie grzechy śmiertelnego. Pomijam intelekt tego księdza, że taka bzdura, bo jest jest bzdura w porównaniu do spowiedzi może zajmować mu umysł. Przykre to dla mnie bardzo.
JK
~Jan Kowalski
15 lipca 2020, 10:45
Tak oto polityka dzieli Kościół...
AW
~ania waliszko
13 lipca 2020, 23:27
jeżeli owa 96-latka popierając Trzaskowskiego stała się zwolenniczka aborcji (bo to chyba tez było w jego programie) - to czy zasługuje na Komunię?
WG
W Gedymin
14 lipca 2020, 13:51
pani Aniu przestań p.. głupoty na określenie których brakuje słów. Czy biskup Janiak "broniący" pedofila sam jest pedofilem?
IK
~In Kab
14 lipca 2020, 20:16
No, właśnie... A rodzina powinna baner powiesić na swoim płocie. Jeśli to był wspólny płot, to ie należało go zawieszać!
ID
Iv Dul
13 lipca 2020, 22:20
No tak, Pan Jezus, kiedy żył na tym padole, też zadawał się tylko z najświątobliwszymi, a wstrętnych grzeszników omijał szerokim łukiem. (Czy coś pomyliłam?)
IK
~In Kab
14 lipca 2020, 20:19
Przesadzasz, Ewangelia nie jest książeczką do kombinowania... „Tak” znaczy „ tak”, „nie” równa się „nie”. Chcesz powiedzieć, że”tak” mogłoby być czasem „nie”?
PW
Piotr W
15 lipca 2020, 13:41
@In Kab Ok, załóżmy, że ta kobieta to "grzesznica" choć banner na płocie wcale nie jest tego dowodem. Czy ten ksiądz postąpił, tak jak postępował Jezus wobec grzeszników?
ID
Iv Dul
13 lipca 2020, 22:19
No tak, Pan Jezus, kiedy żył na tym padole, też zadawał się tylko z najświątobliwszymi, a wstrętnych grzeszników omijał szerokim łukiem. (Czy coś pomyliłam?)
MK
Maria Kielawa
13 lipca 2020, 14:30
Coraz częściej mi wstyd polskiego kościoła
AW
~ania waliszko
13 lipca 2020, 23:28
nie wiesz co mówisz
IK
~In Kab
14 lipca 2020, 20:21
A mnie coraz częściej wstyd za takich „katolików”, jak Pani.
WW
~Wiktor Wolski
13 lipca 2020, 13:37
To tam wolno chodzić do chorych? Przecież mamy wciąż epidemię. W artykule też nie ma nic o tym co ksiądz ma do powiedzenia na ten temat.
JK
~jan Kowalczyk
13 lipca 2020, 11:48
Wieszając baner z trzaskowskim, dobrowolnie popierają wszystko to co jest niezgodne z nauką kościoła, czyli homoseksualizm, ideologię gender,itd, więc o co im chodzi????
JK
~Janina Kowalska
13 lipca 2020, 17:25
Eee, twoja nadinterpretacja i tyle. Oby Bóg spojrzał na ciebie po śmierci bradziej życzliwie i mniej "domyślnie", niż ty na przypadek tej babci z rodziną.
TS
~Taki Sobie
13 lipca 2020, 17:47
Pan tak na poważnie? Straszne. Jezeli Panska postawa jest zgodna z nauczaniem Jezusa i KK to niedlugo w tym kosciele zostanie paru fundamentalistow, bo ludzie, ktorzy cokolwiek czują i rozumieją z tego nauczania będą sie trzymac od KK z daleka. Nie zauważył Pan, ze chodzi o 96 letnią staruszkę, ktora przezyła sanacje, drugą wojnę, stalinizm, gomułkowszczyzne, czasy gierkowskie, stan wojenny i ponure lata osiemdziesiąte no i trzydziesci lat transformacji, a Pan jej komuni odmawia z powodu wyborów 2020. Też śmieszne, ale jednak bardziej straszne i nieludzkie.
AW
~ania waliszko
13 lipca 2020, 23:30
to według ciebie Trzaskowski działa zgodnie z Ewangelia i Katechizmem?
WG
W Gedymin
14 lipca 2020, 14:13
do pani ani: Dlaczego Ziobro nie wystawił jeszcze międzynarodowego listu gończego za Duchem Św, ponieważ tylko Duch Św mógł przewidzieć co się wydarzy w Smoleńsku (np. którym skrzydłem, w którym momencie, że będzie mgła, będzie brzoza, że piloci nie zrezygnują z próby lądowania, że Twardowski będzie zachęcał "zmieścisz się" itd), tak że Duch Św musiał być niechybnie w grupie która dokonała zamachu. Trzeba szukać Go za granicą, ponieważ patrząc co się w Polsce dzieje, niewątpliwie od lat omija naszą Ojczyznę.
IK
~In Kab
14 lipca 2020, 20:28
Nieco lewacka opinia, właściwie całkowicie lewacka. Dopasowywać nauczanie Kościoła, Ewangelię do swoich „przeczuć”? I co to jest fundamentalizm panie „taki sobie”? Już sam nick świadczy o pana podejściu do sprawy. Wierność Nauczaniu Jezusa nigdy nie będzie fundamentalizmem, ważna jest miłość i miłosierdzie! A propos wieku tej pani, w tej chwili ma być sadzony 95 letni oprawca z obozu koncentracyjnego. Czy przeżycie 90 lat automatycznie kasuje winę? Niego wiek tu chodzi.
AJ
~A J
15 lipca 2020, 22:11
O rany człowieku zastanów się co Ty wypisujesz ? Fundamentalizm religijny jest straszny
WR
~Wow Ras
28 lipca 2020, 19:46
@Gedymin Doskonale, cudownie! Popieram. Z pewnością w Polsce Ducha Św. nie złapie się :)
WR
~Wow Ras
28 lipca 2020, 19:49
@In Kab Tak, nie o wiek tu chodzi, tylko o dzielenie ludzi i władzę nad ludźmi, bo Eucharystia jest tylko dla tych co myślą i czynią w jeden określony sposób - uznany przez pana i władcę, czyli jest nagrodą a nie lekarstwem. Co za prymitywizm religijny. Ręce opadają ...

Skomentuj artykuł

Na domu 96-latki wisiał baner wyborczy, ksiądz nie odwiedził jej z komunią. Kuria wyjaśnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.