Proboszcz z Warszawy znów przygotował specjalny plakat na wybory. Robi furorę w internecie

Proboszcz z Warszawy znów przygotował specjalny plakat na wybory. Robi furorę w internecie

Duchowny zawiesił go w swojej parafii i zachęca, żeby inni proboszczowie poszli jego śladem.

Franciszkanin Lech Dorobczyński, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy w Warszawie, już w zeszłym roku z okazji wyborów parlamentarnych, przygotował plakat w którym wyraźnie zaznaczył, że nie życzy sobie jakiejkolwiek agitacji wyborczej na terenie swojej parafii.  

- Jestę Lutrę - napisał wtedy żartobliwie w poście na Facebooku, komentując zawieszenie specjalnego ogłoszenia na drzwiach kościoła i dodał - Gdyby któryś z Proboszczów zechciał takie ogłoszenie dać również u siebie w Parafii, w komentarzu zamieszczam czystego gotowca - wystarczy podpisać i dać pieczęć Parafii.

Więcej o tamtym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

DEON.PL POLECA

W tym roku plakat również pojawił się na terenie parafii. "Kurczę, myślałem, że tym razem nie trzeba będzie wieszać tego ogłoszenia na drzwiach kościoła. Niestety, dla niektórych ludzi pokusa zostawiania ulotek wyborczych w kościele okazuje się zbyt silna..." - napisał na swoim Facebooku o. Lech Dorobczyński. 

Kurczę, myślałem, że tym razem nie trzeba będzie wieszać tego ogłoszenia na drzwiach kościoła. Niestety, dla niektórych ludzi pokusa zostawiania ulotek wyborczych w kościele okazuje się zbyt silna...

Opublikowany przez Lecha Dorobczyńskiego Wtorek, 7 lipca 2020

Redakcja DEON.pl z całego serca popiera inicjatywę ojca Lecha. Równocześnie zachęcamy wszystkich proboszczów do pójścia w ślad za nim. Poniżej znajdziecie plakat do ściągnięcia. Mała inspiracja dla świeckich - może warto go wydrukować, zanieść do swojej parafii i poprosić proboszcza, żeby go gdzieś w widocznym miejscu powiesił?

Poniżej możecie ściągnąć plakat gotowy do wydrukowania. 

 

Dziennikarz, publicysta, redaktor DEON.pl. Pisze głównie o kosmosie, zmianach klimatu na Ziemi i nowych technologiach. Po godzinach pasjonują go gry wideo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Skomentuj artykuł

Proboszcz z Warszawy znów przygotował specjalny plakat na wybory. Robi furorę w internecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.