Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci

Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci
fot. facebook.com

Zawiesił go u siebie w parafii i do tego samego zachęca proboszczów w całej Polsce. Udostępniło go już tysiące ludzi.

Ojciec Lech Dorobczyński jest franciszkaninem, proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy w Warszawie. 

Zakonnik opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie plakatu, który przybił na drzwiach swojej parafii. 

- Jestę Lutrę -napisał żartobliwie w poście na Facebooku i dodał - Gdyby któryś z Proboszczów zechciał takie ogłoszenie dać również u siebie w Parafii, w komentarzu zamieszczam czystego gotowca - wystarczy podpisać i dać pieczęć Parafii.

Co warszawski proboszcz napisał w "przedwyborczym ogłoszeniu"?

"Kochani Parafianie i Goście! Z całego serca zachęcam Was do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach - z miłości do Ojczyzny. 

Jednocześnie NIE WYRAŻAM ZGODY na jakąkolwiek polityczną agitację na terenie naszego kościoła.

Informuję, że wszelkie materiały wyborcze będą usuwane".

Jestę Lutrę :D Gdyby któryś z Proboszczów zechciał takie ogłoszenie dać również u siebie w Parafii, w komentarzu zamieszczam czystego gotowca (dzięki Maciejowi!) - wystarczy podpisać i dać pieczęć Parafii :D

Opublikowany przez Lech Dorobczyński Czwartek, 3 października 2019

Pomysł franciszkanina spotkał się z bardzo entuzjastyczną reakcją internautów. Post z plakatem został udostępniony tysiące razy. Plakat udostępnił na swoim profilu między innymi Szymon Hołownia i napisał: "Kolega proboszcz od warszawskich franciszkanów na Senatorskiej przybił to dziś na drzwiach swojego kościoła. W komentarzach jest gotowiec dla innych proboszczów, którzy chcieliby skorzystać. Brawo Lech Dorobczyński. Cóż, takie czasy, że normalność domaga się braw". 

Redakcja DEON.pl z całego serca popiera inicjatywę ojca Lecha. Równocześnie zachęcamy wszystkich proboszczów do pójścia w ślad za nim. Poniżej znajdziecie plakat do ściągnięcia. Mała inspiracja dla świeckich - może warto go wydrukować, zanieść do swojej parafii i poprosić proboszcza, żeby go gdzieś w widocznym miejscu powiesił?

71385787_2210563232537551_4649055785840541696_n.jpg [43.76 KB]

 

Tutaj można ściągnąć plakat w wersji pdf.

W DEON.pl pracuje od samego początku istnienia portalu. Od kilku lat pełni funkcję redaktora naczelnego. Współautor "Życia na pełnej petardzie". Od dzieciństwa związany ze wspólnotą Taizé, absolwent duszpasterstwa akademickiego BECZKA. Jego najnowsza książka to "Bóg, Cisza. Prostota". Jeden z inicjatorów ruchu społecznego Zupa na Plantach

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Lech Dorobczyński OFM
19,71 zł
21,90 zł

Wielu ludzi boi się relacji z Bogiem. Pragną Go, tęsknią za Nim, ale paradoksalnie boją się wejść z Nim w relację. Dlaczego? Bo sprowadzają Boga jedynie do roli bezdusznego prawodawcy. Nie słyszą, jak woła: "Kocham...

Skomentuj artykuł

Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci
Komentarze (15)
KG
~Krzysztof Gilgamesz
8 października 2019, 16:57
Czy ktoś może mi wytłumaczyć tak wielką ilość łapek w dół? Rozumiem, że to wszystko od osób, które chcą, by Kościół angażował się w politykę?
MK
~Miśka Karłowicz
8 października 2019, 11:04
Deon to portal, który czytają katolicy. Spoglądam na łapki w górę i w dół pod tym artykułem promującym kościół wolny od agitacji cwanych polityków i cóż widzę? Zaledwie 390 w górę i aż 2527 w dół. Wikłanie kościoła w politykę to jego niszczenie. Kościół katolicki w Polsce, popierany przez tak dążących do jego zagłady wiernych i biskupów, znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie. Które przychodzi z jego środka.
SM
Sylwester Mrozik
5 października 2019, 17:28
Popieram. Zadaniem Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia. ,,Oddajcie co cesarskie cesarzowi, a co boskie Bogu". Precz z polityką z Kościoła. A programy wyborcze partii każdy sam sobie znajdzie jak będzie chciał. Kościół do tego nie jest potrzebny.
KB
~Katarzyna Bukowska
5 października 2019, 12:30
Zachęcam wszystkie kościoły by to zrobiły, czułam się bardzo niezręcznie, gdy ks. pewnej parafii w okolicy wakacyjnej miejscowości już w sierpniu robił kampanię wyborczą. Szkoda, że zapomniał dodać, że jego ulubiona partia propaguje nienawiść do drugiego człowieka, kłamie wyborcom w oczy, manipuluje faktami, albo ignoruje fakty, by prowadzić swoją propagandę. PRLu nie zapominam i nie mogę wyjść z podziwu, że tyle Polaków podobieństw nie widzi? Kościół powinien stać tylko w jednym miejscu - miejscu przy Chrystusie. Każde zabawy w politykowanie to wybieranie cesarskiego, ponad boskie. Gdzie Kościół, który miał wspierać bliźnich, rozdać swoje i iść za Jezusem? Teraz zabawa o większe wpływy, większe wyciąganie kasy z budżetu państwa. Złote trony biskupom, drogie auta episkopatowi. Wsparcie tym co dają swoim, piękny przykład chrześcijaństwa nam dają nasi pasterze. Straszą LGBT i imigrantami, a zgnilizną Kościoła są oni sami.
AM
~Apoloniusz Mały
4 października 2019, 23:27
Prawda , że kościół służy do modlitwy i nauczania a nie do kampanii dla poszczególnych partii, jednakże głupi ten ksiądz, jeśli nie wymieni listy ugrupowań mających bezbożny program. Rolą duszpasterza jest przestrzegać wiernych przed czynieniem zła, a takim jest popieranie bezbożnych ugrupowań.
WG
W Gedymin
5 października 2019, 12:22
a PiS postępujący według zasady: "cel uświęca środki: kłamstwo, manipulację, nienawiść, aż po świętokradztwo", jest bożnym czy bezbożnym ugrupowaniem?
AS
~Anna Sas
4 października 2019, 20:26
Każdy ma wolność wyboru - I jeśli kieruje się nauką Jezusa będzie wiedział bez agitacji i ponaglań czy z miłości do Ojczyzny (a więc i dla narodu) głosować na tych którzy wspierają ten narów (zwłaszcza najuboższych) jak nauczał Jezus, czy tych którzy ten naród okradali.
BN
~Barbara Niebudek
4 października 2019, 19:39
Brawo dla księdza proboszcza. Zachęcam innych proboszczów do zawieszenia takiego plakatu.
MK
~marian krauze
4 października 2019, 19:28
i można być normalnie myślącym !!!
BS
~Barbara Szalacha
4 października 2019, 18:04
Bóg pomógł tym razem naprawdę.Wielkie DZIĘKI w imieniu wszystkich chcących odzyskać wiarę.
KZ
~Kazimierz Zbirug
4 października 2019, 17:01
Dobra robota, brawo Leszku......
WG
W Gedymin
4 października 2019, 14:52
Wystarczy, że księża odczytają "Słowo" abp Gądeckiego. Cały przekaz można by streścić w jednym zdaniu. Cała reszta słowotoku to kamuflaż, aby sprawić wrażenie, że "Kościół nie stoi ani po stronie lewicy, ani po stronie prawicy czy centrum, ale po stronie Pana Boga.
AW
~ania waliszko
4 października 2019, 14:21
totalna obojętność na to kto wygra wybory
WG
W Gedymin
4 października 2019, 14:35
Lepsze to niż, postępowanie według zasady: cel uświęca środki.
Mar Cin
Mar Cin
4 października 2019, 14:09
Bardzo mądra akcja. Zachęcam innych proboszczów do przyłączenia się.

Skomentuj artykuł

Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.