Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci

Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci
fot. facebook.com

Zawiesił go u siebie w parafii i do tego samego zachęca proboszczów w całej Polsce. Udostępniło go już tysiące ludzi.

Ojciec Lech Dorobczyński jest franciszkaninem, proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy w Warszawie. 

Zakonnik opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie plakatu, który przybił na drzwiach swojej parafii. 

- Jestę Lutrę -napisał żartobliwie w poście na Facebooku i dodał - Gdyby któryś z Proboszczów zechciał takie ogłoszenie dać również u siebie w Parafii, w komentarzu zamieszczam czystego gotowca - wystarczy podpisać i dać pieczęć Parafii.

Co warszawski proboszcz napisał w "przedwyborczym ogłoszeniu"?

DEON.PL POLECA

"Kochani Parafianie i Goście! Z całego serca zachęcam Was do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach - z miłości do Ojczyzny. 

Jednocześnie NIE WYRAŻAM ZGODY na jakąkolwiek polityczną agitację na terenie naszego kościoła.

Informuję, że wszelkie materiały wyborcze będą usuwane".

Jestę Lutrę :D Gdyby któryś z Proboszczów zechciał takie ogłoszenie dać również u siebie w Parafii, w komentarzu zamieszczam czystego gotowca (dzięki Maciejowi!) - wystarczy podpisać i dać pieczęć Parafii :D

Opublikowany przez Lech Dorobczyński Czwartek, 3 października 2019

Pomysł franciszkanina spotkał się z bardzo entuzjastyczną reakcją internautów. Post z plakatem został udostępniony tysiące razy. Plakat udostępnił na swoim profilu między innymi Szymon Hołownia i napisał: "Kolega proboszcz od warszawskich franciszkanów na Senatorskiej przybił to dziś na drzwiach swojego kościoła. W komentarzach jest gotowiec dla innych proboszczów, którzy chcieliby skorzystać. Brawo Lech Dorobczyński. Cóż, takie czasy, że normalność domaga się braw". 

Redakcja DEON.pl z całego serca popiera inicjatywę ojca Lecha. Równocześnie zachęcamy wszystkich proboszczów do pójścia w ślad za nim. Poniżej znajdziecie plakat do ściągnięcia. Mała inspiracja dla świeckich - może warto go wydrukować, zanieść do swojej parafii i poprosić proboszcza, żeby go gdzieś w widocznym miejscu powiesił?

71385787_2210563232537551_4649055785840541696_n.jpg [43.76 KB]

 

Tutaj można ściągnąć plakat w wersji pdf.

W DEON.pl pracuje od samego początku istnienia portalu. Od kilku lat pełni funkcję redaktora naczelnego. Współautor "Życia na pełnej petardzie". Od dzieciństwa związany ze wspólnotą Taizé, absolwent duszpasterstwa akademickiego BECZKA. Jego najnowsza książka to "Bóg, Cisza. Prostota". Jeden z inicjatorów ruchu społecznego Zupa na Plantach

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Lech Dorobczyński OFM

Wielu ludzi boi się relacji z Bogiem. Pragną Go, tęsknią za Nim, ale paradoksalnie boją się wejść z Nim w relację. Dlaczego? Bo sprowadzają Boga jedynie do roli bezdusznego prawodawcy. Nie słyszą, jak woła: "Kocham...

Skomentuj artykuł

Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.