Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci

Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci
fot. facebook.com

Zawiesił go u siebie w parafii i do tego samego zachęca proboszczów w całej Polsce. Udostępniło go już tysiące ludzi.

Ojciec Lech Dorobczyński jest franciszkaninem, proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Antoniego z Padwy w Warszawie. 

DEON.PL POLECA

Zakonnik opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie plakatu, który przybił na drzwiach swojej parafii. 

- Jestę Lutrę -napisał żartobliwie w poście na Facebooku i dodał - Gdyby któryś z Proboszczów zechciał takie ogłoszenie dać również u siebie w Parafii, w komentarzu zamieszczam czystego gotowca - wystarczy podpisać i dać pieczęć Parafii.

Co warszawski proboszcz napisał w "przedwyborczym ogłoszeniu"?

"Kochani Parafianie i Goście! Z całego serca zachęcam Was do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach - z miłości do Ojczyzny. 

Jednocześnie NIE WYRAŻAM ZGODY na jakąkolwiek polityczną agitację na terenie naszego kościoła.

Informuję, że wszelkie materiały wyborcze będą usuwane".

Jestę Lutrę :D Gdyby któryś z Proboszczów zechciał takie ogłoszenie dać również u siebie w Parafii, w komentarzu zamieszczam czystego gotowca (dzięki Maciejowi!) - wystarczy podpisać i dać pieczęć Parafii :D

Opublikowany przez Lech Dorobczyński Czwartek, 3 października 2019

Pomysł franciszkanina spotkał się z bardzo entuzjastyczną reakcją internautów. Post z plakatem został udostępniony tysiące razy. Plakat udostępnił na swoim profilu między innymi Szymon Hołownia i napisał: "Kolega proboszcz od warszawskich franciszkanów na Senatorskiej przybił to dziś na drzwiach swojego kościoła. W komentarzach jest gotowiec dla innych proboszczów, którzy chcieliby skorzystać. Brawo Lech Dorobczyński. Cóż, takie czasy, że normalność domaga się braw". 

Redakcja DEON.pl z całego serca popiera inicjatywę ojca Lecha. Równocześnie zachęcamy wszystkich proboszczów do pójścia w ślad za nim. Poniżej znajdziecie plakat do ściągnięcia. Mała inspiracja dla świeckich - może warto go wydrukować, zanieść do swojej parafii i poprosić proboszcza, żeby go gdzieś w widocznym miejscu powiesił?

71385787_2210563232537551_4649055785840541696_n.jpg [43.76 KB]

 

Tutaj można ściągnąć plakat w wersji pdf.

Dziennikarz, publicysta, człowiek z Zupy na Plantach. W latach 2015-2020 redaktor naczelny DEON.pl. Autor książek, m.in. bestsellerowego wywiadu z ks. Kaczkowskim "Życie na pełnej petardzie. Wiara, polędwica i miłość", przetłumaczonej na język niemiecki rozmowy z ks. Manfredem Deselaersem "Niemiecki ksiądz u progu Auschwitz" czy "Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet". Laureat Nagrody "Ślad" im. bp. Jana Chrapka. Prowadzi podcasty "Słuchać, żeby usłyszeć" i "Wiara wątpiących".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Lech Dorobczyński OFM

Wielu ludzi boi się relacji z Bogiem. Pragną Go, tęsknią za Nim, ale paradoksalnie boją się wejść z Nim w relację. Dlaczego? Bo sprowadzają Boga jedynie do roli bezdusznego prawodawcy. Nie słyszą, jak woła: "Kocham...

Skomentuj artykuł

Proboszcz z Warszawy przygotował specjalny plakat na wybory, który robi furorę w sieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.