Na początku maja zbierze się Rada Stała KEP. O czym będą dyskutować polscy biskupi?

Na początku maja zbierze się Rada Stała KEP. O czym będą dyskutować polscy biskupi?
Fot. episkopat.pl / flickr.com
PAP / tk

2 maja na Jasnej Górze odbędą się obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Tematem przewodnim spotkania będzie przygotowanie do XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów i dokument końcowy spotkania kontynentalnego w Pradze.

Dyskusje biskupów na temat Zgromadzenia Synodu

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński poinformował, że jednym z kluczowych zagadnień zebrania Rady Stałej będzie XVI Ogólne Zgromadzenie Synodu Biskupów.

- Jesteśmy w trakcie synodu o synodalności w całym Kościele powszechnym. Przeszliśmy etap diecezjalny, krajowy, a ostatnim wydarzeniem w pierwszych miesiącach tego roku było spotkanie synodalne na poziomie kontynentalnym, które miało miejsce w Pradze – stwierdził bp Miziński.

Sekretarz generalny KEP przypomniał, że w ostatnich tygodniach opublikowany został dokument końcowy spotkania kontynentalnego w Pradze.

DEON.PL POLECA

- Chcemy pochylić się nad tym dokumentem, aby odpowiednio przygotować się, jako Kościół w Polsce, do kolejnego etapu, który będzie miał miejsce jesienią na poziomie powszechnym Kościoła w Rzymie, i w którym będą brać udział także delegaci Konferencji Episkopatu Polski – powiedział.

Rozmowy o innych kwestiach działalności Kościoła

Sekretarz generalny KEP dodał, że oprócz głównego tematu zostaną poruszone inne kwestie dotyczące działalności Kościoła, m.in. zmiany w poszczególnych gremiach.

Biskupi uczestniczący w obradach Rady Stałej i inni członkowie Episkopatu, którzy do nich dołączą, będą uczestniczyć następnego dnia w obchodach uroczystości NMP Królowej Polski na szczycie jasnogórskim. Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Na początku maja zbierze się Rada Stała KEP. O czym będą dyskutować polscy biskupi?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.