Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie Franciszek spotkał się z kilkudziesięcioma tysiącami dzieci

Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie Franciszek spotkał się z kilkudziesięcioma tysiącami dzieci
Fot. ANSA / PAP
PAP / jk

Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie rozpoczęło się w sobotę po południu spotkanie papieża Franciszka z kilkudziesięcioma tysiącami dzieci. Wydarzenie to otwiera pierwszy Światowy Dzień Dzieci, ustanowiony przez papieża.

Przybyli najmłodsi z ponad 100 krajów, w tym z państw, w których trwają zbrojne konflikty. Są między dzieci palestyńskie i ukraińskie, które rano spotkały się z papieżem na specjalnej audiencji w Watykanie. Do chłopców i dziewcząt z Ukrainy Franciszek zwrócił się w ich języku.

Ta audiencja przypominała „rozmowę dziadka z wnukami” – powiedział cytowany przez portal Vatican News ksiądz Marcin Schmidt, sekretarz generalny ruchu 5P Global organizującego to spotkanie.

Popołudnie na rzymskim stadionie upływa pod znakiem muzyki, sportu, a także duchowości. Na początku zabrzmiała piosenka „We are the world” w wykonaniu znanego chóru Piccolo Coro dell'Antoniano z Bolonii. Powiewają flagi z całego świata. Franciszkowi towarzyszy między innymi były bramkarz reprezentacji Włoch Gianluigi Buffon.

DEON.PL POLECA

Światowy Dzień Dzieci zakończy się w niedzielę poranną mszą na placu Świętego Piotra, a następnie monologiem aktora, zdobywcy Oscara, Roberto Benigniego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Gdzie można spotkać Pana Boga?

Po co się modlić?

A gdyby tak zapytać Papieża, jakie miał zabawy w dzieciństwie?

Albo co zrobić po kłótni z kimś bliskim?

Trzymasz w swoich rękach książkę, w której nie...

Skomentuj artykuł

Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie Franciszek spotkał się z kilkudziesięcioma tysiącami dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.