Najbliższy współpracownik papieża w Polsce

Najbliższy współpracownik papieża w Polsce
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pz

Dziś (31 maja) przyjeżdża do Polski najbliższy współpracownik papieża Franciszka, kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Jego wizyta związana jest z 25-rocznicą przemian ustrojowych, wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i Stolicą Apostolską oraz dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. Wizyta potrwa do 4 czerwca.

Kard. Parolin - jak informuje Nuncjatura Apostolska w Warszawie - 1 czerwca będzie uczestniczył w VII Święcie Dziękczynienia przy Świątyni pw. Świętej Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich, które jest jednym z czterech ogólnopolskich podziękowań za kanonizację Jana Pawła II. Gość z Watykanu będzie koncelebrować wraz z kard. Kazimierzem Nyczem i innymi biskupami oraz wygłosi homilię.

Tego dnia spotka się w Belwederze z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.

Nazajutrz, w poniedziałek 2 czerwca kard. Parolin wygłosi wykład podczas uroczystości upamiętniającej 25-lecie wznowienia stosunków dyplomatycznych miedzy Stolicą Apostolską i Polską. Odbędzie się ona o godz. 10.30 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski z udziałem korpusu dyplomatycznego, Prymasa Polski, biskupów i innych osobistości.

Doniosłym punktem wizyty Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej będzie jego udział 4 czerwca o godz. 8 rano w uroczystej Mszy Świętej w archikatedrze warszawskiej - z okazji 25-rocznicy historycznych zmian ustrojowych w Polsce. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele najwyższych władz Rzeczypospolitej z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Gość z Watykanu wygłosi homilię.

Kard. Parolin podczas swojego pobytu w Polsce udzieli sakry biskupiej nowemu nuncjuszowi apostolskiemu w Zimbabwe, ks. Markowi Zalewskiemu. Uroczystość odbędzie się w Łomży 31 maja po południu. Dostojny gość odwiedzi też 2 i 3 czerwca Kraków, Wadowice i Częstochowę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Najbliższy współpracownik papieża w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.