Najstarsza zakonnica o tym, czy wstąpiłaby jeszcze raz do zakonu

Najstarsza zakonnica o tym, czy wstąpiłaby jeszcze raz do zakonu
(fot. shutterstock.com)
KAI/ mp

Siostra Konrada Huber, dominikanka z klasztoru Matki Bożej w Niederviehbach w południowej Bawarii, ukończy 29 września 109 lat.

Tym samy jest prawdopodobnie najstarszą zakonnicą na świecie. Ten "nieoficjalny" tytuł posiadała dotychczas włoska zakonnica i pielęgniarka siostra Candida Bellotti, która zmarła pod koniec maja br. w wieku 110 lat.
Według katolickiego magazynu "Sonntags Zeitung" diecezji Ratyzbona s. Konrada porusza się na wózku inwalidzkim, ale w miarę możliwości uczestniczy we wspólnych modlitwach i nabożeństwach w swoim klasztorze. Czasem wypija lampkę wina, cieszy się z dobrej opieki.
Zapytana, czy jeszcze raz zdecydowałaby się na życie zakonne, spontanicznie odpowiedziała: "Oczywiście!".
S. Konrada, w życiu świeckim Rozalia Huber, urodziła się w niewielkiej wsi nad Innem, miała dziewięcioro rodzeństwa. Bardzo wcześnie chciała być zakonnicą, ale wszędzie spotykała się z odmową, gdyż była dzieckiem bardzo chorowitym. Ostatecznie w maju 1930, a więc przed 87 laty, wstąpiła do zakonu dominikanek. Przez 16 lat była furtianką, później krawcową. Miejscowy proboszcz mówi o niej, że jest osobą o “głęboko zakorzenionej, naturalnej wierze".
Mimo sędziwego wieku zakonnica "interesuje się otoczeniem, jest otwarta i skromna". Nie chciała, żeby na jej 100. urodziny przed dziewięciu laty przyjechał biskup, bo "po co tyle zachodu".
DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Piotr Żyłka, Błażej Strzelczyk

Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu.

O siostrze Małgorzacie Chmielewskiej mówi się, że to zadziorna kobieta z charakterem. Już w wieku 10 lat została "ekskomunikowana" - z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań.

...

Skomentuj artykuł

Najstarsza zakonnica o tym, czy wstąpiłaby jeszcze raz do zakonu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.