"Najwspanialsza historia, jaką można opowiedzieć". Film o objawieniach w Medjugorje od piątku w kinach

"Najwspanialsza historia, jaką można opowiedzieć". Film o objawieniach w Medjugorje od piątku w kinach
fot. Rafael Film / YouTube
KAI / pk

Od 14 października w polskich kinach będzie można zobaczyć film Jesusa Garcii "Medjugorje". Sam reżyser pracę nad produkcją tego obrazu nazywa "najwspanialszą historią, jaką można opowiedzieć".

Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać. O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną... Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Zobacz zwiastun filmu "Medjugorje":

Dziś Watykan stoi na stanowisku, że Medjugorie jest pełnoprawnym miejscem kultu, mimo że objawienia nie zostały jeszcze zatwierdzone przez Stolicę Apostolską. W 2017 roku abp Henryk Hoser został mianowany specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka w Medjugorie. Jego zadaniem było rozeznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej. Po zakończeniu misji został wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym parafii w Medjugorie. W rozmowie z KAI na pytanie na czym polega fenomen rozkwitu duchowości w Medjugorje odpowiedział: Tym, że jest to wezwanie do nawrócenia, do pokuty, do wiary, która zanikła, do modlitwy, która przestała być praktykowana indywidualnie i rodzinnie. Powrót do tych wartości, które nas wiążą bezpośrednio z Bogiem, jest typowym zjawiskiem w duchowości Medjugorie.

DEON.PL POLECA

W filmie "Medjugorje" Jesus Garcia stara się uchwycić fenomen tego miejsca, który trwa nieprzerwanie już od kilku dziesięcioleci. Film powstał na podstawie historii widzących i świadectw ludzi, którzy doświadczyli tam cudu. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorie stało się punktem zwrotnym w życiu. Niezliczone głosy pielgrzymów odwiedzających to miejsce są dowodem tego, że w sercach ludzi po cichu dzieją się cuda. Twórcom filmu udało się w sposób skrupulatny i uczciwy opowiedzieć historię, która nadal trwa…

Film "Medjugorje" można obejrzeć w kinach od 14 października.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

"Najwspanialsza historia, jaką można opowiedzieć". Film o objawieniach w Medjugorje od piątku w kinach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.