Napadł na księdza, który odwiedzał domy podczas kolędy. Użył niebezpiecznego narzędzia

Napadł na księdza, który odwiedzał domy podczas kolędy. Użył niebezpiecznego narzędzia
fot. Monika Gruszewicz / Depositphotos
PAP / pk

Policjanci z Jasła na Podkarpaciu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie księdza. Zatrzymany 37-latek pod koniec grudnia ub.r. napadł i okradł kapłana, który odwiedzał domy podczas kolędy. Mężczyźnie grozi teraz 12 lat więzienia.

Jak poinformowała w piątek podkarpacka policja, do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia doszło 29 grudnia ub.r. na ul. Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle.

- Zamaskowany napastnik, grożąc użyciem noża, wyrwał księdzu saszetkę, w której znajdowały się kropidło i materiały duszpasterskie, po czym uciekł w pobliskie osiedla - podała policja.

Policjanci po przesłuchaniu świadków i przejrzeniu monitoringu ustalili, że sprawcą jest 37-latek, który został zatrzymany w minioną środę.

- Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia - zaznaczono w informacji.

Na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Jaśle 37-latek został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Napadł na księdza, który odwiedzał domy podczas kolędy. Użył niebezpiecznego narzędzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.