91-letnia pani Gizela powstrzymała napad na bank. Otrzymała gratulacje i podziękowania

91-letnia pani Gizela powstrzymała napad na bank. Otrzymała gratulacje i podziękowania
Pani Gizela odebrała podziękowanie za powstrzymanie napadu na bank (fot. KMP Przemyśl)
polsatnews.pl / podkarpacka.policja.gov.pl / tk

91-letnia pani Gizela otrzymała podziękowania i gratulacje od komendanta miejskiego w Przemyślu po tym, jak w bohaterski sposób powstrzymała napad na bank.

Do przestępstwa doszło 6 grudnia w Przemyślu. Do jednego z banków weszła młoda kobieta, która przyłożyła pracownicy placówki nóż do gardła i zażądała pieniędzy. Świadkiem niebezpiecznej sytuacji była pani Gizela, która zaczęła napastniczkę bić laską.

"Palnęłam ją laską"

- Palnęłam ją laską, bo nie było innego wyjścia, pomogłam jak mogłam - powiedziała pani Gizela w rozmowie z Polsat News.

91-latka otrzymała podziękowania od komendanta policji w Przemyślu. "Komendant Miejski Policji w Przemyślu nadkom. Janusz Kiszka wręczył 91-letniej kobiecie podziękowania i gratulacje za obywatelską postawę, dzięki której nie doszło do skutecznej kradzieży pieniędzy z przemyskiego banku. Przede wszystkim kobieta przyczyniła się do udaremnienia ucieczki sprawczyni napadu" – czytamy na stronie podkarpacka.policja.gov.pl.

Jak informuje policja, pani Gizela jest bardzo skromną osobą i twierdzi, że nie dokonała niczego niezwykłego. Po prostu chciała pomóc.

DEON.PL POLECA

 

Podziw i uznanie dla kobiety

„Wszyscy uczestnicy spotkania docenili zachowanie mieszkanki Przemyśla. Wielokrotnie w trakcie spotkania padły słowa podziwu i uznania dla jej postawy, zaangażowania oraz natychmiastowej reakcji, co pomogło w ujęciu sprawczyni rozboju” – podaje policja.

Emerytka odnosząc się do sytuacji w banku powiedziała: „Chciałam tak ją złapać za rękę (napastniczkę – przyp. red.) i wykręcić jej, ale ona w ręce trzymała nóż, więc bałam się, że po szyi przejedzie tej pani z banku”.

Kobieta zapytana o to, czy bałaby się, gdyby to ją zaatakowano z użyciem noża, odparła, że nie. - Ja bym siebie nie dała. Zanim ona by się obróciła z tym nożem, to już by na ziemi leżała – zaznaczyła pani Gizela.

Źródło: polsatnews.pl / podkarpacka.policja.gov.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

91-letnia pani Gizela powstrzymała napad na bank. Otrzymała gratulacje i podziękowania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.