"Nie dajmy się nigdy okraść z Chrystusa"

"Nie dajmy się nigdy okraść z Chrystusa"
(fot. e.r.w.i.n. / flickr.com)
KAI / slo

"Odprawiając to nabożeństwo uczymy się jak iść drogą krzyżową naszego ziemskiego życia na co dzień" - mówił arcybiskup Edward Ozorowski podczas miejskiej Drogi Krzyżowej w Białymstoku. Hierarcha apelował do uczestników nabożeństwa aby "nigdy nie dali się okraść z Jezusa Chrystusa".

- Czekają nas dni Wielkiego Tygodnia: Niedziela Palmowa, Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, aby potem cieszyć się radością zmartwychwstania - przypominał wiernym abp Ozorowski, życząc na nadchodzące obchody paschalne "mocy pochodzącej od Jezusa Chrystusa, który wciąż pomaga wierzącym w niego, nieść codzienne krzyże".

Tradycyjne w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową tysiące mieszkańców Stolicy Podlasia uczestniczyło w nabożeństwie Drogi Krzyżowej wiodącej głównymi ulicami miasta. Za pięciometrowym Krzyżem niesionym przez kolejarzy podążali Abp Edward Ozorowski, który przewodniczył nabożeństwu, bp Henryk Ciereszko oraz mieszkańcy Białegostoku.

Tegoroczne rozważania stacji Drogi Krzyżowej poruszały kwestie aktualności poszczególnych momentów wędrówki Jezusa na Kalwarię w życiu współczesnego człowieka. Ich autorem był ks. Andrzej Brzozowski, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Grabówce.

DEON.PL POLECA

- Czy pamiętamy, że nie liczy się sam upadek, ale to, czy z niego powstajemy? Czy dzisiejszy Szymon z Cyreny nie czeka na obietnicę zapłaty za okazaną pomoc? Czy trwamy przy krzyżu w naszej codzienności? - takie pytania wybrzmiewały podczas tegorocznych rozważań.

Podczas Drogi Krzyżowej służbę porządkową pełnili harcerze, oświetlając trasę pochodniami. Niesionemu krzyżowi towarzyszyli żołnierze z 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku. Nad bezpiecznym przebiegiem nabożeństwa czuwała policja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nie dajmy się nigdy okraść z Chrystusa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.