Nie mogła przyjść na sesję rady miejskiej, bo nie opuszcza klasztoru. Klaryska odebrała medal za zasługi

Nie mogła przyjść na sesję rady miejskiej, bo nie opuszcza klasztoru. Klaryska odebrała medal za zasługi
(fot. Ffolas [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons)
KAI / kk

Nie mogła przyjść na sesję rady miejskiej, bo nie opuszcza klasztoru, samorządowcy przyszli więc do niej.

Klaryska siostra Anna Teresa Izworska dostała medal "Za zasługi dla Starego Sącza". Delegacja samorządu Starego Sącza wręczyła siostrze to wyróżnienie w klasztorze klauzurowym. Siostra była za kratami, a goście z drugiej strony.

Świadkami wręczenia honorowego odznaczenia dla wieloletniej ksieni starosądeckiego klasztoru ss. Zakonu Świętej Klary było osiem sióstr ze zgromadzenia. "By dostrzec dobro w drugim człowieku samemu trzeba być dobrym" - powiedziała zasłużona dla miasta klaryska.

Udręka i wyzysk sióstr w Kościele [REPORTAŻ] >>

"Działalność matki Teresy Izworskiej daleko wykracza poza życie kontemplacyjne" - zwraca uwagę burmistrz Jacek Lelek.

"Jest sprawną menedżerką potrafiącą pozyskać na prace remontowe i konserwatorskie w klasztorze i kościele pw. Św. Trójcy pieniądze zewnętrzne. Zawsze życzliwa różnym inicjatywom odbywającym się na klasztornym dziedzińcu i kościele pw. Św. Trójcy. Dzięki jej otwartości i życzliwości mogliśmy obejrzeć ukryte przez siedemset lat za klauzurą przedmioty z klasztoru św. Kingi w Starym Sączu podczas wystawy «Dziedzictwo kulturowe św. Kingi»" - wylicza.

Siostra bardzo mocno była zaangażowana w organizację wizyty papieża Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizację św. Kingi. "Świętego naszych czasów, Jana Pawła II gościła w murach klasztoru. Jest autorką słów do utworu pt. «Za Chrystusem», oficjalnego Hymnu V Synodu Diecezji Tarnowskiej i współautorką libretta do «Oratorium o św. Kindze - Najważniejsza jest miłość»" - dodaje burmistrz Starego Sącza.

Siostra Anna Teresa Izworka przez trzy kadencje pełniła funkcję ksieni zgromadzenia klarysek w Starym Sączu. Od 39 lat pozostaje w posłudze zakonnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Borkowska OSB

Przez kilkanaście wieków zakonnice słuchały kazań, konferencji, rekolekcji, pouczeń, a zawsze w pokornym milczeniu, jak te nieme bydlątka: cokolwiek im mówiono, umiały tylko potakiwać. Czasem się któraś wyłamała, ale bardzo rzadko! Założenie ze strony kaznodziejów...

Skomentuj artykuł

Nie mogła przyjść na sesję rady miejskiej, bo nie opuszcza klasztoru. Klaryska odebrała medal za zasługi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.