Filipiny: władze wydalają australijską zakonnicę

Filipiny: władze wydalają australijską zakonnicę
(fot. shutterstock.com)
KAI / jp

71-letnia s. Patricia Fox uczestniczyła w antyprezydenckich demonstracjach. Na Filipinach pracowała od 27 lat.

S. Patricia Fox ma 30 dni na opuszczenie Filipin - ogłosił tamtejszy urząd ds. imigracji. Australijska zakonnica naruszyła warunki, na jakich przyznano jej wizę - czytamy w uzasadnieniu.

Zarzuca się jej udział w politycznej agitacji. 71-letnia misjonarka uczestniczyła bowiem w antyprezydenckich manifestacjach, a także współpracowała z przedstawicielami ludu Lumad, których armia oskarża o komunizm.Pierwsza decyzja w sprawie siostry Fox zapadła już w kwietniu na wniosek prezydenta Duterte. Zakonnica złożyła jednak odwołanie, dzięki czemu udało jej się odwlec datę wyjazdu. Teraz urząd ds. imigracji podtrzymał wcześniejszą decyzję.

>> Filipiny: prezydent krytykuje Boga - Kościół prosi o modlitwę za prezydenta

Wydaleniem australijskiej zakonnicy oburzeni są filipińscy biskupi. Przypominają, że przez 27 lat pracowała ona wśród rolników i ludności tubylczej. Bp Arturo Bastes oświadczył, że jest mu wstyd z powodu zachowania filipińskich władz. Decyzja ta jest świadectwem represji, na które narażony jest każdy, kto odważy się krytykować prezydenta Duterte - powiedział bp Bastes.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Filipiny: władze wydalają australijską zakonnicę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.