"Nie możemy udawać, że wszystko jest dobrze. Nigeria tańczy na krawędzi chaosu"

"Nie możemy udawać, że wszystko jest dobrze. Nigeria tańczy na krawędzi chaosu"
(fot. chiesadimilano.it/youtube.com)
KAI/ ed

Nie możemy udawać, że wszystko jest dobrze, kiedy ludzie chodzą po ulicach z lękiem w sercu - powiedział kard. John Onaiyekan. Hierarcha zaapelował do rządu Nigerii o adekwatną interwencję wobec wciąż pogarszającej się sytuacji w kraju.

Arcybiskup stołecznej Abudży zaznaczył, że pasterze Fulani mordują i sieją strach wśród chrześcijańskiego społeczeństwa, przy milczącej postawie władz. Z lokalnych świadectw wynika, że pasterze są uzbrojeni w nowoczesną broń automatyczną i działają w sposób przeszkolony i zorganizowany. Budzi to wiele wątpliwości, co do ich jedynie pasterskiego pochodzenia.

"Nigeryjczycy na łasce bandytów"

"Nigeryjczycy są praktycznie na łasce tych bandytów - podkreśla kard. Onaiyekan. - W przeszłości mieliśmy naszą tradycyjną kulturę, gdzie każdy zdrowy mężczyzna miał przy sobie kordelas, łuk i strzały, aby się bronić. Teraz rozbroiliśmy się, aby siły bezpieczeństwa mogły nas bronić, ale te nie są do tego zdolne. Jedyne osoby, które noszą broń, to przestępcy" - wskazuje nigeryjski purpurat. Tylko rząd i bogaci ludzie otaczają się agencjami ochroniarskimi, biedni pozostawieni są na pastwę losu. Niestety coraz więcej przybywa osób biednych, bezbronnych i żyjących w beznadziei.

DEON.PL POLECA

Metropolita Abudży wskazuje na powiększającą się przepaść ekonomiczną pomiędzy bogatymi a biednymi. W kraju wydaje się być wdrażana polityka polaryzacji i podziału społeczeństwa ze względów etnicznych, religijnych i teraz także ekonomicznych. "Skutkuje to tym, że oddajemy się ryzykownej «zabawie tańczenia na krawędzi chaosu»" - powiedział kard. Onaiyekan.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej?

Dzieci, tak jak dorośli, mają pytania i wątpliwości, ale często chowają je...

Skomentuj artykuł

"Nie możemy udawać, że wszystko jest dobrze. Nigeria tańczy na krawędzi chaosu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.