Nie można być księdzem na pół etatu, na próbę

Nie można być księdzem na pół etatu, na próbę
Nie można kochać na próbę. Nie można być diakonem na próbę. Nie można wreszcie być księdzem na próbę. To zadanie, które jest przed wami, dotyczy już całego waszego życia - mówił bp Pękalski. (fot. BostonCatholic / flickr.com)
KAI / slo

Nie można być diakonem czy księdzem na pół etatu - mówił 24 maja w łódzkiej katedrze bp Ireneusz Pękalski. Biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej przewodniczył mszy świętej, w trakcie której 10 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjęło święcenia diakonatu.

W homilii bp Pękalski przekazał przyszłym diakonom kilka rad, powołując się na św. Jana Pawła II i obecnego papieża Franciszka.

- Jak mawiał Jan Paweł II, przyszłość rozpoczyna się dzisiaj, a nie jutro. Możecie już przystąpić do dzieła, które jest przed wami. Pamiętajcie o innych słowach papieża-Polaka, że nie można żyć i umierać tylko na próbę. Nie można kochać na próbę. Nie można być diakonem na próbę. Nie można wreszcie być księdzem na próbę. To zadanie, które jest przed wami, dotyczy już całego waszego życia - mówił bp Pękalski.

Zachęcał też diakonów do posłuchania słów papieża Franciszka, który mówił, że "nie można być chrześcijaninem na pół etatu". - Nie można być diakonem na pół etatu, nie można być księdzem na pół etatu. Jeśli Chrystus jest w centrum naszego życia, to będzie obecny we wszystkim, co czynimy. Z Jezusem na pół etatu nie można być - podkreślał łódzki biskup pomocniczy.

Ostatnia rada, jakiej udzielił bp Pękalski diakonom dotyczyła przygotowania do kapłaństwa. - Przygotowujcie się na obraz Dobrego Pasterza. A jakie jest najlepsze kryterium, znak rozpoznawczy dobrego pasterza? Jest bliski innymi. Być bliskim i służyć - niech to będzie w waszej posłudze diakońskiej, a w przyszłości kapłańskiej - zakończył biskup.

Święcenia diakonatu przyjęli: Andrzej Michalak (par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi), Mariusz Pielużek (par. św. Rafała Kalinowskiego w Łodzi), Paweł Sudowski (par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach), Adam Dolata (par. NMP Królowej Pokoju w Łodzi), Patryk Madejczyk (par. Wszystkich Świętych Bełchatów-Grocholice), Artur Kołodziejczyk (par. NSJ - Retkinia), Sylwester Markowiak (par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dłutowie), Przemysław Dominiak, par. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli), Piotr Sudowski (par. Niepokalnego Poczęcia NMP w Koluszkach) i Paweł Pawlak (par. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie można być księdzem na pół etatu, na próbę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.