Nie żyje polski biskup. Zmarł w Niedzielę Zmartwychwstania

Nie żyje polski biskup. Zmarł w Niedzielę Zmartwychwstania
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
KAI/dm

W Republice Środkowoafrykańskiej 23 kwietnia odbędą się uroczystości pogrzebowe bp. Tadeusza Kusego. Spocznie on w katedrze w Kaga-Bandoro w diecezji, której przewodził - poinformowała w środę diecezja bielsko-żywiecka, powołując się na prowincjała franciszkańskiego o. Witosława Sztyka.

Biskup misjonarz Tadeusz Kusy pochodził z Cieszyna. Zmarł 31 marca w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Diecezja podała, że we wtorek wieczorem w cieszyńskim kościele św. Marii Magdaleny, w którym zmarły został ochrzczony, odprawiona została żałobna msza św. Przewodniczył jej biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.(Fot. diecezja.bielsko.pl)(Fot. diecezja.bielsko.pl)

Tadeusz Kusy urodził się 2 grudnia 1951 r. w Cieszynie. Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 31 sierpnia 1969 r. Śluby złożył 26 sierpnia 1974 r. Święcenia kapłańskie przyjął 15 kwietnia 1976 r. Był misjonarzem w Zairze (obecnie Kongo - PAP). Po ukończeniu w 1989 r. studiów w Instytucie Nauk i Teologii Religii w Paryżu rozpoczął pracę misyjną w Republice Środkowoafrykańskiej.

DEON.PL POLECA

Papież Franciszek 31 maja 2014 r. mianował o. Kusego biskupem koadiutorem diecezji Kaga-Bandoro. Od 2015 r. był tam biskupem ordynariuszem.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joseph Ratzinger (Benedykt XVI)

Kościół czyni z człowieka chrześcijanina, wymieniając imię Boga w Trójcy jedynego. Od samych swoich początków wyraża w ten sposób to, co uważa w chrześcijaństwie za najważniejsze: wiarę w Trójjedynego Boga. W chrześcijaństwie na pierwszym miejscu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje polski biskup. Zmarł w Niedzielę Zmartwychwstania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.