Papież Franciszek spotkał się z rodzinami izraelskich zakładników

Papież Franciszek spotkał się z rodzinami izraelskich zakładników
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji grupę rodzin izraelskich zakładników, porwanych przez palestyński Hamas 7 października zeszłego roku. Podczas spotkania w bibliotece Pałacu Apostolskiego trzymali oni w rękach duże zdjęcia swoich bliskich.

Krewni zakładników przybyli do Rzymu razem z izraelskim ministrem spraw zagranicznych Israelem Katzem. On zaś spotkał się z szefem watykańskiej dyplomacji arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

DEON.PL POLECADo spotkania papieża z przedstawicielami rodzin Bibas, Berger, Dalal, Miran, Nimrodi doszło pół roku po ataku terrorystów z Hamasu na Izrael, w trakcie którego uprowadzonych zostało 240 osób. W niewoli przebywa nadal ponad 130 zakładników.

Portal Vatican News przypomniał, że 22 listopada 2023 roku papież przyjął na dwóch osobnych audiencjach krewnych izraelskich zakładników oraz grupę Palestyńczyków, których bliscy przebywają w Strefie Gazy.

Franciszek wielokrotnie apelował o uwolnienie porwanych.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek spotkał się z rodzinami izraelskich zakładników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.