Papież do rządzących krajami, gdzie toczą się wojny: zatrzymajcie się, by negocjować

Papież do rządzących krajami, gdzie toczą się wojny: zatrzymajcie się, by negocjować
fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
PAP

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę do rządzących krajami, w których toczą się wojny o to, by "zatrzymali się", by negocjować. Wezwał też: "Niech nie zabraknie naszej modlitwy o pokój; pokój sprawiedliwy i trwały, zwłaszcza dla umęczonej Ukrainy i dla Palestyny oraz Izraela".

Zwracając się do tysięcy osób przybyłych w południe na plac Świętego Piotra na modlitwę Regina Coeli papież powiedział: "Niech duch zmartwychwstałego Pana oświeci i wspiera tych, którzy działają na rzecz zmniejszenia napięcia i sprzyjania gestom, umożliwiającym negocjacje".

DEON.PL POLECA"Niech Bóg da rządzącym zdolność do tego, by zatrzymali się na chwilę, by pertraktować, negocjować" - dodał Franciszek.

Spotkanie z wiernymi rozpoczął od przypomnienia, że niedziela po Wielkanocy została dedykowana przez świętego Jana Pawła II Bożemu Miłosierdziu.

Podkreślił: "Witam serdecznie grupy modlitewne, kultywujące duchowość Bożego Miłosierdzia, które zebrały się dziś w sanktuarium Ducha Świętego in Sassia. Są tutaj".

Ten znajdujący się niedaleko Watykanu ośrodek Duchowości Bożego Miłosierdzia ustanowił w 1994 roku św. Jan Paweł II.

Franciszek nawiązał również do obchodzonego w sobotę Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju, ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2013 roku.

"Wszyscy wiemy, że uprawianie sportu może ukształtować społeczeństwo otwarte, solidarne i bez uprzedzeń. Ale do tego potrzebni są przełożeni i edukatorzy, którzy nie stawiają tylko na zwycięstwo albo zysk. Promujmy sport, który sprzyja przyjaźni społecznej i braterstwu" - wezwał.

W rozważaniach przed modlitwą papież mówił: "Wszyscy chcemy mieć życie, ale są różne sposoby, jak je prowadzić. Są tacy, którzy sprowadzają istnienie do szaleńczego biegu, by doznawać przyjemności i posiadać wiele rzeczy: jeść i pić, bawić się, gromadzić pieniądze i przedmioty, doświadczać mocnych i nowych emocji".

"To droga, która na początku może wydawać się przyjemna, ale nie zaspokaja serca"- ostrzegł.

Na zakończenie spotkania papież pozdrawiając wiernych powiedział: "Pozdrawiam wielu Polaków, widzę flagi".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież do rządzących krajami, gdzie toczą się wojny: zatrzymajcie się, by negocjować
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.