Nie żyje proboszcz sanktuarium w Łodzi-Łagiewnikach. Miał COVID-19

Nie żyje proboszcz sanktuarium w Łodzi-Łagiewnikach. Miał COVID-19
(fot. facebook.com/ofm.bernardyni)
1 rok temu
Stacja7 / Dziennik Łódzki / pk

Zmarł Marek Zienkiewicz OFMConv, gwardian i proboszcz Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego i bł. o. Rafała Chylińskiego w Łodzi-Łagiewnikach. O jego śmierci poinformowali łódzcy franciszkanie.

Zakonnicy napisali o śmierci o. Zienkiewicza na oficjalnym profilu na Facebooku:

Dzisiaj nad ranem, w szpitalu w Łodzi, w wieku 61 lat, zmarł rodzony brat o. Franciszka Zienkiewicza – o. Marek Zienkiewicz OFMConv z Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.

Marek Zienkiewicz był wieloletnim gwardianem, proboszczem i Kustoszem w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach. Od sierpnia 2020 r. pełnił obowiązki Kustosza Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylińskiego, proboszcza Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego i św. Jana Chrzciciela oraz gwardiana klasztoru franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Pogrążonym w żałobie - o. Franciszkowi, całej rodzinie oraz braciom franciszkanom – składamy szczere wyrazy współczucia i zapewniamy o naszej modlitwie.

 

Dzisiaj nad ranem, w szpitalu w Łodzi, w wieku 61 lat, zmarł rodzony brat o. Franciszka Zienkiewicza – o. Marek...

Opublikowany przez Bernardyni Środa, 14 października 2020

Sprawę wyjaśnia również "Dziennik Łódzki". Zgodnie z tym, co napisano, wielu wiernych jest zaniepokojonych sytuacją w łódzkim klasztorze, tym bardziej, że niedawno odbyły się w nim uroczystości pierwszokomunijne, a wiele osób przyjmowało w świątyni komunię do ust.

Oprócz o. Marka Zienkiewicza do szpitala trafiło również dwóch innych zakonników. "Dla wiernych nie ma potrzeby wydawania komunikatu. Dwaj księża są w szpitalu, ale ich stan nie jest według naszej wiedzy ciężki" - powiedziała w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" Ewa Krawczyk, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Pozostali franciszkanie są poddani kwarantannie w klasztorze.

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń SARS-CoV-2 udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w mszach świętych. Dyspensa obowiązuje do 15 listopada.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Nie żyje proboszcz sanktuarium w Łodzi-Łagiewnikach. Miał COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.