"Niech Bóg będzie źródłem waszej radości"

Zobacz galerię
"Niech Bóg będzie źródłem waszej radości"
(fot. Grzegorz Gałązka)
KAI / CTV / psd

"Nie ma nic piękniejszego, niż poznać Chrystusa i dzielić się z innymi przyjaźnią z Nim" - przypomniał papież uczestnikom zorganizowanej z okazji Roku Wiary pielgrzymki cyrkowców i artystów spektaklu ulicznego. Ojciec Święty spotykając się z nimi w watykańskiej auli Pawła VI zaznaczył, że ich charyzmat polega na dawaniu innym radości, poczucia święta i piękna. "Niech wasza radość odnajduje swe źródło w Bogu, niech będzie silnie związana z ufnością do Niego i Jego miłością, niech będzie radością pełną pokory i wiary. Stawajcie się więc naśladowcami Boga, postępujcie drogą miłości niosąc wszystkim radość wiary" - powiedział papież.

Ojciec Święty wysłuchał świadectw artystów z Niemiec, Francji i Włoch. Dzielili się oni swoimi przeżyciami związanymi z chwilami prób, choroby i odkrywaniem Boga. Obejrzał też mały spektakl. Następnie w skierowanym do cyrkowców i artystów spektaklu ulicznego przemówieniu podkreślił prostotę języka, którym się posługują oraz głęboką radość, pozwalające na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z widzem. Styl ten może służyć przekazaniu umiłowania rodziny, troski o najmłodszych, wrażliwości na niepełnosprawnych, chorych, dowartościowaniu osób starszych oraz bogactwa ich doświadczeń. Papież wyraził też zrozumienie dla trudności na jakie napotykają artyści cyrkowi i spektaklu ulicznego w swym życiu zawodowym i rodzinnym. Zaapelował do władz o docenienie tego rodzaju sztuki i otoczenie zaangażowanych w nią osób należną opieką.

DEON.PL POLECA
Benedykt XVI zachęcił cyrkowców i artystów spektaklu ulicznego aby wraz z wartościami Ewangelii przekazywali młodym pokoleniom nadzieję i zachętę, których potrzebują szczególnie w obliczu trudności życia, pokus nieufności, zamknięcia się w sobie i pesymizmu, przeszkadzających w dostrzeżeniu piękna istnienia. Wyraził też życzenie, aby zawsze znajdowali oni dobre, gościnne przyjęcie we wspólnotach parafialnych. Dodał, że mimo wszystko głównym miejscem przekazu wiary jest rodzina, która powinna być zawsze szkołą wiary, jedności i braterstwa. "Nie ma nic piękniejszego, niż poznać Chrystusa i dzielić się z innymi przyjaźnią z Nim" - powiedział artystom cyrkowym i spektaklu ulicznego Benedykt XVI.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Niech Bóg będzie źródłem waszej radości"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.