Niemcy: Nowa książka o św. Maksymilianie Kolbe

Niemcy: Nowa książka o św. Maksymilianie Kolbe
(fot. radiovaticana.org)
KAI / im

W wydawnictwie Echter w Würzburgu ukazała się nowa książka o św. Maksymilianie Kolbem (1894-1941) "Maksymilian Kolbe: Męczennik miłości bliźniego". O. Maksymilian został zamordowany przez hitlerowców w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz przed 70 laty 14 sierpnia 1941 r.

Autorzy książki - dwaj młodzi franciszkanie Andreas Murk i Konrad Schlattmann, udali się śladami swego wielkiego poprzednika. W swojej książce przedstawili bezinteresowną ofiarę zakonnika, który poświęcił swoje życie za współwięźnia, omówili też szeroko życie i dzieło św. Maksymiliana. Bracia Murk i Schlattmann wiele miejsca poświęcają pobożności maryjnej świętego, jego głębokiej duchowości i inicjatywom.

Polski męczennik był czołową postacią pojednania w Europie, napisał w przedmowie abp Ludwig Schick. Arcybiskup Bambergu, a zarazem przewodniczący rady fundacji im. Maksymiliana Kolbe podkreślił, że św. Maksymilian był też duchowym ojcem procesu pojednania między Niemcami a Polakami.

Ukazanie się w Niemczech nowej książki o św. Maksymilianie Kolbe stało się okazją do przypomnienia w mediach tego kraju osoby i dzieła polskiego męczennika. Media przypominają, że w 1941 roku, w ramach akcji karnej po próbie ucieczki jednego z więźniów, o. Kolbe chcąc ratować współwięźnia - ojca rodziny, dobrowolnie zgłosił się do bunkra śmierci. Informują też, ze w bieżącym roku w Polsce trwa Rok św. Maksymiliana Kolbego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemcy: Nowa książka o św. Maksymilianie Kolbe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.