Niemcy. Ofiara wykorzystania seksualnego pełnomocniczką rządu ds. pedofilii

Niemcy. Ofiara wykorzystania seksualnego pełnomocniczką rządu ds. pedofilii
Kerstin Claus na Synodzie Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD). Żródło: Youtube.com / Evangelische Kirche in Deutschland
KAI/mł

Niemiecka dziennikarka i członkini Rady Narodowej, 51-letnia Kerstin Claus została nową pełnomocniczką rządu federalnego ds. pedofili.

Jej wybór zatwierdzili członkowie gabinetu 30 marca w Berlinie. Claus zastąpiła na tym stanowisku Johannesa-Wilhelma Röriga, który w lutym ustąpił z pełnionej funkcji. Jako dziennikarka nowa pełnomocniczka upubliczniła własną sprawę jako ofiary wykorzystywania seksualnego w Kościele ewangelickim. W ostatnich latach była ona także członkinią rady ds. ofiar, która doradza pełnomocnikowi ds. pedofilii.

DEON.PL POLECAPo ujawnieniu w 2010 skandalu związanego z przestępstwami na tle seksualnym rząd niemiecki ustanowił urząd pełnomocnika ds. pedofilii. W 2018 K. Claus jako pierwsza osoba dotknięta tym problemem wystąpiła na Synodzie Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD) i wezwała go do podjęcia większych wysiłków na rzecz zajęcia się takimi przypadkami i otoczenia troską ofiar.

Nowa pełnomocniczka należy do Partii Zielonych, z której ramienia kandydowała w ostatnich wyborach do parlamentu krajowego Nadrenii-Palatynatu, ale nie udało jej się uzyskać mandatu.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Justyna Kaczmarczyk

Zranieni w Kościele – wysłuchać, zrozumieć, pomóc

Lata traumy, emocjonalne zamknięcie, depresja – to tylko niektóre skutki, z którymi muszą mierzyć się osoby wykorzystane seksualnie. Co czuje osoba skrzywdzona przez księdza? Na jaką pomoc może...

Skomentuj artykuł

Niemcy. Ofiara wykorzystania seksualnego pełnomocniczką rządu ds. pedofilii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.