Niemcy. Przedstawiciele siedmiu religii apelują o szczepienia

Niemcy. Przedstawiciele siedmiu religii apelują o szczepienia
Fot. National Cancer Institute / Unsplash
KAI / kb

W obliczu rozszerzającej się sytuacji koronawirusa przedstawiciele siedmiu wspólnot religijnych w Niemczech zaapelowali o przyjmowanie szczepień. "Szczepienia są wyrazem odpowiedzialności religijnej” – stwierdza oświadczenie ogłoszone 1 grudnia w Darmstacie przez Jürgena Mikscha, dyrektora wykonawczego międzyreligijnego stowarzyszenia „Forum Abrahamowe w Niemczech” (Abrahamisches Forum in Deutschland) z siedzibą w tym mieście.

Odpowiedzialność za życie własne i innych ludzi jest nakazem wszystkich religii. Tak długo, jak w poszczególnych przypadkach nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, ludzie powinni się szczepić – podkreślili autorzy apelu. Ich zdaniem „szczepionki chronią zdrowie własne i ludzi na całym świecie”.

DEON.PL POLECAApel o szczepienia

Dokument podpisali: Ihsan Dilber – przewodniczący wspólnot alewitów w Hesji, Abdassamad El Yazidi – sekretarz generalny Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech, Detlef Görrig – referent ds. dialogu międzyreligijnego w Kościele Ewangelickim Niemiec, Tsuma Konchok Jinpa Chodron z Rady Unii Buddystów w Niemczech, Daniel Neumann – dyrektor Związku Gmin Żydowskich w Hesji, Irfan Ortaç – wiceprzewodniczący Centralnej Rady Jezydów w Niemczech, Khuswant Singh – sikh i były przewodniczący Rady Religii we Frankfurcie i katolicki teolog Karl-Josef Kuschel – przewodniczący „Forum Abrahamowego w Niemczech”.

Forum skupia przedstawicieli judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i bahaizmu oraz naukowców i innych ekspertów. Istnieje od 20 lat i ma swoją siedzibę w mieście Darmstadt w Hesji.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Radosław Broniek OP

Książka stanowi odpowiedź na intrygujące pytanie: dlaczego inicjacja religijna jest jednym z najważniejszych elementów każdej tradycji religijnej. Badania nad wtajemniczeniem religijnym, które przez lata prowadził Eliade (a które autor książki Religia i wtajemniczenie zgłębił i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemcy. Przedstawiciele siedmiu religii apelują o szczepienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.