Niepokalanów: Księża na księżyc. I co dalej?

Niepokalanów: Księża na księżyc. I co dalej?
(fot. maxfestiwal.pl)
KAI / slo

Max Festiwal to rekolekcyjne spotkanie dla młodzieży, organizowane w duchu franciszkańskim i duchu św. Maksymiliana.

- W praktyce oznacza to dużo prostej i głębokiej radości, doświadczenie pokoju, który głosił św. Franciszek, wiele okazji do czynienia dobra, duże wymagania stawiane uczestnikom oraz prawdziwe cuda, których gwarancją jest Maryja Niepokalana, główna organizatorka Max Festiwalu - mówią organizatorzy imprezy. W tym roku uczestników spotkania odwiedzą ks. Piotr Pawlukiewicz i Jan Pospieszalski. Max Festiwal odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia.

Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa "Księża na księżyc. I co dalej?". - Będziemy chcieli spojrzeć na kapłaństwo z wielu różnych stron. Między innymi od strony mistycznej na przykładzie objawień św. Faustyny. Postaramy się dostrzec jaki jest obraz kapłana w mediach i czy jest prawdziwy. Pochylimy się tez nad rolą kapłana w życiu rodziny - zapowiadają organizatorzy.

Gośćmi specjalnymi Max Festiwalu będą w tym roku ks. Piotr Pawlukiewicz i Jan Pospieszalski. Impreza odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Niepokalanowie. Szczegóły oraz informacje o zapisach podane są na stronie www.maxfestiwal.pl

Max Festiwal odbędzie się już po raz 7. Impreza zawsze odbywa się w ostatnich dniach sierpnia. Jest to spotkanie głównie dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tych starszych, którzy czują się młodo duchem. - Gdy młodzi pytają, dlaczego warto tu przyjeżdżać? Jedna z odpowiedzi brzmi: to świetny sposób, aby dobrze zakończyć wakacje. Oczywiście jest jeszcze wiele innych powodów, ale nie sposób je wszystkie wymienić. Jedno jest pewne - nikt, kto przyjeżdża na Max Festiwal nie wyjeżdża taki sam. Niepokalana dokonuje w tym czasie prawdziwych cudów, wiemy o tym ze świadectw uczestników. Maryja jest pośredniczką wszelkich łask, które spływają do nas od Boga Ojca. Przyjeżdżając do Niepokalanowa, przyjeżdżasz do Niej - powiedział o. Sylwester Gąglewski, jeden z głównych organizatorów festiwalu.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niepokalanów: Księża na księżyc. I co dalej?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.