Niger: apel Caritas o pomoc dla głodujących

Radio Watykańskie / drr

Jedna trzecia mieszkańców Nigru cierpi głód - alarmuje Caritas Internationalis. Katolicka agencja pomocy humanitarnej planuje pilne transporty żywności dla ponad 400 tys. mieszkańców tamtejszych miast. By jednak były one możliwe, konieczne jest wsparcie finansowe tego projektu przez ofiarodawców.

Z każdym dniem plaga głodu nasila się - ocenia Caritas Nigru. - Jej przyczyną jest nie tyle brak żywności, co rosnące ceny. Doświadcza tego prawie 5 mln mieszkańców, których nie stać na kupno minimum żywności dla rodzin.

Głód zagraża również innym państwom Sahelu. UNICEF szacuje, że liczba samych tylko dzieci wśród ofiar klęski w regionie może osiągnąć 1,5 mln. Caritas apeluje o pomoc dla Mali i Burkina Faso.

Watykańskie projekty pomocowe o wartości 5 mln dolarów zapewnią w Nigrze pomoc żywnościową rodzinom z dziećmi. Druga pula środków wesprze przywracanie rolnictwa na terenach nie uprawianych.

DEON.PL POLECA

Sytuację w regionie pogarsza jeszcze konflikt zbrojny w Mali, którego ofiary docierają do Nigru, gdzie mogą liczyć jedynie na humanitarną pomoc międzynarodową.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niger: apel Caritas o pomoc dla głodujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.