Nowy kierunek dla Kościoła w Chile

Nowy kierunek dla Kościoła w Chile
(fot. magical-world / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie A. Charycka / Radio Watykańskie / slo

Słuchać, głosić i służyć - to kierunek dla Kościoła w Chile na najbliższe sześć lat. Episkopat tego kraju opublikował właśnie dokument ze wskazówkami duszpasterskimi zarówno dla duchowieństwa, jak i świeckich.

Dokument jest owocem szerokich konsultacji, przeprowadzonych najpierw w poszczególnych diecezjach, a następnie na płaszczyźnie ogólnokrajowej. Ma być drogowskazem pomagającym w tworzeniu społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i ludzkiego. Osnuty jest wokół ewangelicznej sceny o burzy na jeziorze, do której porównuje się czasy, w jakich żyjemy. "W życiu każdego z nas, miotanych przez różnego rodzaju fale, pojawia się Chrystus mówiący: Nie bój się!" - czytamy w dokumencie zatytułowanym "Kościół, który słucha, głosi i służy".

W czasie prezentacji sekretarz chilijskiego episkopatu bp Ignacio Ducasse Medina wezwał wszystkich katolików do przyjęcia tego dokumentu z entuzjazmem i rozważania go w swoich wspólnotach. - Pośród cieni i blasków życia naszego Kościoła wielkie znaczenia miało świadectwo Benedykta XVI oraz wyraźne przesłanie jego następcy Papieża Franciszka - podkreślił bp Ducasse.

Dokument pojawia się w ważnym dla Kościoła Chile momencie, ponieważ na najbliższym konsystorzu Papież Franciszek wręczy biret kardynalski prymasowi tego kraju. Wraz z obecnym Papieżem abp Ricardo Ezzati Andrello opracowywał dokument końcowy konferencji z Aparecidy wzywający do misji kontynentalnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowy kierunek dla Kościoła w Chile
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.