Nowy rektor Seminarium 35+ zdradza plany na przyszłość

Nowy rektor Seminarium 35+ zdradza plany na przyszłość
(fot. www.cathopic.com)
8 miesięcy temu
www.archidiecezja.lodz.pl / tl

Ciekawość tych ludzi, którzy budzą się mając już dość długie doświadczenie życiowe (...) była pierwszym motywem, by zgodzić się na propozycję metropolity łódzkiego - komentuje motywy przyjęcia propozycji abp. Grzegorza Rysia nowy rektor tzw. Seminarium 35+.

Niedawno pisaliśmy o przenosinach Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń z Krakowa do Łodzi. Kim jest jego rektor? Ks. dr hab. Sławomir Szczyrba pełnił dotychczas rolę wykładowcy Teorii Poznania i Antropologii Filozoficznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. W przeprowadzonym z nim wywiadzie mówi o swojej reakcji na propozycję abp. Grzegorza Rysia. Opisuje to, co się działo nie tylko w trakcie spotkania z arcybiskupem, ale i w czasie 24 godzin jakie miał na podjęcie decyzji. Przedstawia również szczegóły logistyki związanej z przenosinami z Krakowa oraz plany na przyszłość.

Jednym z argumentów za kandydaturą ks. Sławomira Szczyrby było jego doświadczenie pracy z osobami po 30-stym roku życia. Nowy rektor przyznaje, że główną motywacją przyjęcia propozycji księdza arcybiskupa była ciekawość ludzi, którzy będąc w tym wieku decydują się na tak radykalną decyzję.

"Ciekawość tych ludzi, którzy budzą się mając już dość długie doświadczenie życiowe - czego chcą więcej? Dlaczego chcą więcej? Co to dla nich oznacza? Tych odpowiedzi - jeszcze nie znam, ale dopytuję" - komentuje ksiądz.

Głównym powodem zmiany lokalizacji były trudne realia funkcjonowania w dotychczasowym miejscu. Na stronie internetowej seminarium 35+ można znaleźć szczegóły dotyczące wymogów, jakie muszą spełnić kandydaci, a także dane kontaktowe i adres nowej lokalizacji.

Zobacz cały wywiad na stronie Archidiecezji Łódzkiej:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Margaret Silf
11,94 zł
19,90 zł

Sztuka podejmowania mądrych decyzji

Każdego dnia dokonujemy nawet kilkuset wyborów. Niejednokrotnie wiąże się to z dużym stresem. Margaret Silf daje wskazówki, jak sprawnie i umiejętnie podejmować decyzje. Pomaga uczynić proces decydowania mniej stresującym, a jednocześnie...

Skomentuj artykuł

Nowy rektor Seminarium 35+ zdradza plany na przyszłość
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Nowy rektor Seminarium 35+ zdradza plany na przyszłość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.