„O synodalności ekumenicznie” przed Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan

„O synodalności ekumenicznie” przed Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Rada KEP ds. Ekumenizmu zapraszają na sesję/debatę zatytułowaną „O synodalności ekumenicznie”, poprzedzającą Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie, z udziałem przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich, odbędzie się w piątek.

Celem debaty jest zaprezentowanie znaczenia synodalności w różnych Kościołach chrześcijańskich oraz próba odpowiedzi na pytanie czy, i czego wzajemnie możemy się od siebie w tej sferze nauczyć.

Po prezentacji stanowisk Kościołów prawosławnego, katolickiego, luterańskiego i metodystycznego, poruszony zostanie wątek jak poszczególne Kościoły mogłyby współdziałać z Kościołem katolickim w związku z jego Synodem o synodalności.

Zostanie także przedstawiona tematyka i przebieg zbliżającego się Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się w dniach 18-25 stycznia 2022.

W wydarzeniu udział wezmą: Bp Jacek Jezierski - biskup elbląski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu; Bp Andrzej Malicki - superintendent naczelny Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP; prezes Polskiej Rady Ekumenicznej; Ks. dr Henryk Paprocki - Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny; Ks. dr Adam Malina - prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP; Ks. prof. Sławomir Pawłowski SAC - sekretarz Rady KEP ds. Ekumenizmu. Prowadzenie: Marcin Przeciszewski, KAI.

Sesja odbędzie o godz. 15.00 w sali konferencyjnej domu Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie (paulistki) przy ul. Żytniej 11.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

„O synodalności ekumenicznie” przed Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.